„Utkání bylo hodně těžké na fyzičku, pořád jsme museli hlídat soupeřovy útočníky, aby nám neutekli. Nakonec jsme to ale zvládli a zaslouženě vyhráli. O situaci na hřišti dobře vypovídají i statistiky. Deset našich střel na bránu proti jedné Vracovské," zhodnotil tasovický trenér Tomáš Šťastný.

Zatímco Tasovice jsou na vrcholu tabulky, Vracov je s jedním bodem na posledním místě.

„Je to velká škoda, že jsme nedosáhli na další bod. Odehráli jsme na Znojemsku slušný zápas. Domácí byli fotbalovější, měli i více šancí. Podržel nás brankář Zálešák, který chytil soupeři řadu šancí. My jsme naopak špatně řešili finální fázi. Problémy jsme měli i se složením sestavy, kdy pro zranění museli odstoupit Březina se Zýbalem. Kromě dlouhodobě zraněného Žurovce do zápasu nezasáhli ani Kotásek s Pavlasem," přiblížil trenér Vracova Karel Lejsal.

Domácím dlouho trvalo, než se jim podařilo hostující celek překonat.

„Stále jsme se je snažili napadat, vytvářeli jsme si dobré šance. V prvním poločase to byly spíše takové pološance, ve druhé části jsme se ale hodně zlepšili. Od začátku první poloviny jsme tlačili, co nám síly stačily. Oni byli hodně uzavření, jejich strategie spočívala ve hře na stopera, který dlouhými odkopy posílal rychlé útočníky do brejků. Nakonec jsme je ale udolali," oddechl si tasovický kouč.

O vítěznou trefu se postaral Jakub Čermák, který je tasovickým odchovancem a letos patří věkově již do kategorie mužů. Na hřiště ho poslal trenér až v 68. minutě na místo levého záložníka. V 79. minutě udělal Čermák nádhernou kličku a bravurně zakončil.

„Byli jsme tři hráči u kraje hřiště a výborně jsme se domluvili. To byla půlka úspěchu. Moje klička byla taková spíš šťastná, nejdřív jsem naznačil na jednu stranu, pak na druhou. Vracovský obránce při druhém naznačení upadl na zem. Pak už jsem jen běžel k bráně a vystřelil," popsal mladý hráč.

I on si všiml, že utkání bylo, co se týče fyzických sil, velice náročné.

„I když jsem sedmdesát minut jen pozoroval spoluhráče z lavičky, naši stopeři se opravdu vyznamenali. Soupeřovy brejky byly velice nenápadné a rychlé. Museli je pozorně hlídat. Sám jsem se za těch dvacet minut, co jsem hrál, pořádně zapotil," poznamenal Čermák.

Tasovičtí dohrávali zápas v deseti, protože Milan Vyžrálek si zranil rameno. „Vykloubil si rameno, snad to bude v pořádku," doplnil trenér.

Zápas pravdy čeká tasovický tým v sobotu, kdy se s Líšní utká o první místo v tabulce.

TJ Sokol Tasovice FC Vracov 1:0 (0:0).

4. kolo divize D

Branky:79. Čermák.ŽK:34. Vítek (TAS), 60. Helebrant (TAS) 33. Krupica (VRA).Rozhodčí:Petr Kučeřík, Čech.Diváci:230.Fauly:18:14.Rohy:10:1.Střely na bránu:8:2.Ofsajdy:3:3.

Sestavy:

Tasovice:Gábor Šuráň, Helebrant, Krátký, Švarc, Paul (Kirschner), Vítek (68. Čermák), Blahoudek (46. Doležal), Horáček, Dítě, Vyžrálek. Trenér: Tomáš Šťastný.

Vracov:Zálešák Krupica, Eliáš, Procházka, Vybíral, Kudlík, Lejsal, Zýbal (46. Loprais), Presl (63. Kotásek), Březina (27. Beck), Šenk. Trenér: Karel Lejsal st.

ROMANA HOLIŠOVÁ, VOJTĚCH POJER