Náskok Tasovice postupně navýšily až na vysokých 5:1 a připravují se na středeční dohrávku s Bystrcí. „V utkání jsme byli dnes většinu zápasu lepší a i když jsme na začátku druhého poločasu zachybovali, pak jsme přidali další dvě branky a důležité bylo, že jsme konečně využili šance, které jsme měli," podotkl trenér Tasovic Milan Kalaš.

Tasovičtí měli vynikající vstup do utkání, již ve druhé minutě zahrával záložník domácích Daniel Hověz přímý kop a obránce Tasovic Oldřich Helebrand překonal hostujícího gólmana. Za šest minut zahrozili poprvé také hostující, ale rána střílejícího útočníka Filipa Hruboše skončila pouze nad tasovickou brankou.

Ve třiatřicáté minutě dostal za diskuzi s rozhodčím po odpískaném ofsajdu žlutou kartu uherskobrodský záložník Bronislav Šálek a nespokojený trenér jej vzápětí raději vystřídal. Krátce před koncem prvního poločasu předvedl rychlou akci záložník Tasovických Roman Švarc a po průniku levou stranou nehlídán zakončil mimo dosah brankáře Brodu. Vzápětí ještě ohrozil branku hostů útočník Tasovic Milan Vyžrálek, jenže tentokrát netrefil branku.

O přestávce vystřídal hostující trenér František Ondrušek dva hráče a to přineslo své ovoce. V sedmačtyřicáté minutě vyskočil po rohu Brodu střídající hráč Vojtěch Dolina a snížil na rozdíl jediné branky. Poté byl z protiútoku ve vápně nedovoleně zastaven domácí Vyžrálek a rozhodčí nařídil proti hostům pokutový kop. Záložník Tasovic Miroslav Paul si počínal neomylně a zvýšil vedení svého týmu opět na dvojbrankové.

Na další branku nečekali diváci dlouho, po přímém kopu se zkušeně trefil záložník Švarc. Následně centroval záložník Paul a Švarc se hlavou trefil přesně, čímž dovršil svůj hattrick. „Tři branky jsem vstřelil naposled snad někdy v dorostu. První vyšla z rychlé akce, druhá po standardní situaci a třetí hlavou. Určitě jsme spokojeni," uvedl šťastný střelec.

V 68. minutě spálil poslední obrovskou šanci v zápase aktivní střelec Tasovic Vyžrálek a utkání skončilo vysoko 5:1. „Zápas rozhodla velmi rychlá branka Tasovic a naše individuální chyby. Padlo hodně žlutých karet na naší straně, ale vyjadřovat se k nim by nemělo žádný smysl," poznamenal trenér Ondrušek.

Tasovice i přes výhru zůstávají na poslední šestnácté příčce, jelikož Bohunice své utkání zvládly, ale Tasovičtí sehrají ve středu dohrávku s Bystrcí a v případě výhry se posunou mimo zónu sestupu.

MARTIN SMEJKAL