„Nechceme v posledním domácím zápase prohrát. Byli bychom rádi, kdyby se hrál fotbal pro diváky,“ přeje si asistent trenéra tasovického mužstva Rostislav Szajko.

Pěkný fotbal by chtěli hrát i napajedelští fotbalisté. „Myslím, že to bude vyrovnané utkání a možná padne i více gólů. Asi budou oba mančafty hrát otevřený fotbal, protože si užíváme, že jsme nahoře, takže není proč nějak extra betonovat. Bude to spíš o tom, aby fotbal bavil diváky, aby se i hráči fotbalem bavili,“ přiblížil trenér Napajedel Martin Onda.

Napajedla měla loni problémy se sestupem, letos se drží v tabulce na předních pozicích. „Letos jsme sedm kol byli první. Stabilizovali jsme kádr a moc do něj nezasahujeme, a to nám přináší úspěch,“ domnívá se Onda.

Domácí fotbalisté mají před nedělním duelem menší starosti se sestavou. „Jeden hráč dostal minulý zápas červenou kartu, další se vykartoval čtyřmi žlutými. Máme i nějakou marodku. Navíc naše béčko hraje ve stejný čas a je také vepředu tabulky, tak bychom chtěli, aby bodovalo. Musíme síly nějak rozložit mezi oba týmy,“ zamýšlí se Szajko.

V nedělním zápase ale určitě nastoupí útočník Zdeněk Doležal, který patří s devíti brankami mezi nejlepší střelce divize. Napajedelští fotbalisté se ale na něj nějak speciálně nechystají. „Daří se mu, dává branky, ale určitě ho hlídat nebudeme. Je to o tom, že v těchto soutěžích si týmy vytváří docela hodně šancí a jde o to, kdo má v té koncovce štěstí a je klidnější při zakončení. V Tasovicích je to momentálně Doležal.“

Tasovický kanonýr kvůli zdravotním problémům přemítal o konci kariéry. „Pomohl mně první zápas v Rosicích, ve kterém jsem dal dva góly. Dostal jsem se psychicky nahoru. Zatím teď o konci neuvažuju. Mám sice nějaké problémy, ale dokud to půjde, budu pokračovat,“ svěřuje se Doležal.

Závěr podzimní části má tasovické mužstvo hodně náročný. Nyní hraje s třetím celkem, příští týden s lídrem z Bystrce a končit bude s druhým Žďárem nad Sázavou. „Zatím jsem jen dvakrát prohráli, mančaft je psychicky nahoře, takže si věříme. Uvidíme, jak se nám pak bude dařit ve skutečnosti na hřišti, jaký budeme schopni odvést výkon,“ sděluje Doležal.

Asistent tasovického trenéra si na závěrečný los nijak nestěžuje. „Teď se uvidí, jestli do té špičky patříme. Nám se ale lépe hraje s mužstvy ze špice tabulky, protože ty hrají fotbal. Nepřijedou s tím, že by jen bránily,“ konstatuje Szajko.

Zápas s Napajedly začíná v neděli ve dvě hodiny odpoledne.