Přitom ještě před týdnem činila ztráta na Šumperk jediný bod. Jenže Tasovice po výborném výkonu s druhým Žďárem nad Sázavou remizovaly 2:2 a soused v tabulce odskočil. „Zápas odpovídal tomu, jaké je postavení mužstev v tabulce. Myslím, že Žďár vizi s postupem neřešil, my zase hrajeme třetí rok po sobě na pátém místě,“ pronesl tasovický obránce Roman Švarc.

Právě nálepku věčně pátého mužstva chtějí Tasovice zlomit a zároveň dosáhnout na nejlepší umístění v historii klubu. „Cítím od kluků touhu udělat co nejvíc bodů, abychom ještě Šumperk pozlobili. Reálná šance na čtvrté místo existuje, ale záleží i na ostatních výsledcích,“ upozornil trenér Miroslav Steinhauser.

Rýsující se páté místo třetí rok v řadě podle něj není náhoda. „Jsme hlavně rádi, že nehrajeme na spodku tabulky. V Tasovicích se udělal po hráčské stránce velký kus práce,“ tvrdil tasovický lodivod.

Nechybělo ale moc a Tasovice proháněly soupeře v čele divizní tabulky. „V této sezoně jsme mohli hrát špičku, ale bohužel nám doma uteklo pár zápasů, kdy jsme prohráli se Šumperkem a Vrchovinou. Motivaci být výš máme vždycky, na druhou stranu musíme vycházet z reality a hráčského zázemí,“ přemítal Steinhauser.

I když jeho svěřenci nemají situaci ve vlastních rukách, nahrává jim alespoň příznivější los. Zatímco Tasovice vyzvou ve zbývajících dvou kolech třinácté Strání a dvanácté Blansko, na Šumperk čeká sedmý Bzenec s nejlepším střelcem soutěže Petrem Kasalou a třetí Rosice. „Hrajeme sice se Strání a Blanskem, ale můžeme klidně dvakrát vyhrát i prohrát. Chceme však získat co nejvíc bodů a skončit na čtvrtém místě,“ burcoval stratég Tasovic.

Papírové předpoklady mohou být zrádné. Oba soupeři Šumperka už nemají příliš o co hrát, ale Blansko a Strání stále usilují o záchranu soutěže. „Strání se na podzim nacházelo v tabulce dole, ale na jaře díky posilám docela boduje. Hraje o záchranu, kterou má ve vlastních rukách, takže nás čeká velmi nepříjemný soupeř,“ dodal Steinhauser.

Sezony v divizi D
2016/2017 – 5. místo
2015/2016 – 5. místo
2014/2015 – 9. místo
2013/2014 – 14. místo
2012/2013 – 12. místo
2011/2012 – 7. místo
2010/2011 – 8. místo