„Utkání bereme jako takový začátek letní přípravy. V pondělí jsme teprve začali trénovat, společných setkání tak máme málo. I tak se ale budeme snažit o co nejlepší výsledek, ideálně výhru. Chci, aby pro nás bylo utkání důležité, abychom jej nechápali jako přípravný zápas. Postup by pro nás byl naprosto skvělý, v prvním kole bychom narazili na soupeře z MSFL Prostějov. To by mohlo být pro naše fanoušky velké lákadlo," uvedl tasovický trenér Jiří Fryš.

Tasovice ovšem pořád tvoří mužstvo. Do hry se opět vrátí Roman Švarc, který zároveň působí jako sekretář okresního fotbalového svazu. „Měl bych už mít vyřízenou registrační kartu, s týmem od pondělka trénuji. Moje účast v týmu už je hotová věc," prohlásil Švarc.

Kádr opustil Michal Šuráň, který odešel hrát do Rakouska. „My hráče neudržíme, v Česku jsou pod smlouvami hráči od první do třetí ligy. Zdeněk Doležal zřejmě také skončil, protože se bude dlouhodobě léčit. S jeho pomocí už počítat nemůžeme. S Lukášem Čerstvým teprve budu mluvit, u něj je prozatím účast nejistá," popisoval Fryš.

I přes problémy s mančaftem si ale Tasovice přejí postoupit. „První kolo poháru by znamenalo domácí zápas s Prostějovem. To je naprosto skvělé, to si nemůžeme nechat ujít. Proto se budeme snažit vyhrát," doplnil tasovický trenér.

Motivace na nadcházející duel je tedy obrovská. „Hlavně pro mladé kluky, které máme v kádru, to může být skvělá zkušenost. Proto je vidina zápasu s Prostějovem tak úžasná. Navíc by se na takový duel přišlo podívat více fanoušků. Je to prostě a jednoduše atraktivní," shrnul situaci Švarc.

Do začátku ligy je zatím daleko, klub ještě nepřemýšlel nad ambicemi.

„Prozatím se snažíme dát dohromady konkurenceschopné mužstvo. Máme ještě dost času, kádr se teprve utváří. Angažovali jsme několik kluků z nižších soutěží, prozatím je zkoušíme na trénincích," řekl trenér Fryš.

V minulé sezoně se klub pohyboval téměř v sestupových vodách, nakonec divizi zachránil.

„Samozřejmě, že chceme letos skončit lépe. Dno tabulky není místo, kde bychom se chtěli záměrně pohybovat. Pro nás by byl nejlepší takový střed, kde bychom mohli v klidu hrát, bez psychického tlaku. Tasovice se vloni držely dlouho na dně, a to hráčům moc nepřidá. Letos chceme být lepší," líčil Švarc.

V případě výhry nad Bohunicemi se Tasovice utkají s Prostějovem na své domácí půdě v sobotu 20. července od pěti hodin.

VOJTĚCH POJER