„Chystáme se na těžkého soupeře. Přerov se chce v divizi zachránit. Přes zimu angažoval trenéra Leoše Kalvodu. Dobře ho znám, hrával jsem proti němu v Rakousku. Přivedl nějaké hráče z Olomouce, jako je třeba brankář Petar Aleksejevič, svého syna Ondřeje Kalvodu a ještě dva nebo tři hráče ze třetí ligy z Hulína,“ zamýšlí se tasovický trenér Tomáš Šťastný.

Jednou z přerovských jarních posil je kapitán Ondřej Václavíček. „Máme slušný mančaft, přišli starší zkušenější hráči, ale jsou tady i mladší, běhavější a technicky zdatní kluci. Až to trošku sedne, protože jsme spolu přece jen krátkou dobu, tak věřím, že budeme silní hlavně na domácím hřišti,“ potvrzuje posílení kádru Václavíček.

Přerov má na jaře za sebou jednu výhru a jednu porážku. „Prohráli sice v úvodním jarním utkání 1:4 v Napajedlech, ale v minulém zápase porazili 3:0 Bystrc. Takže to s tou záchranou asi myslí vážně a nebude to lehký soupeř,“ domnívá se Šťastný.

Tasovice mají stále problémy s gólmany. „Situace u našich brankářů je taková, že Tomáš Holík už trénoval, Petra Fukala stále bolí koleno, a navíc je nachlazený, Jan Gábor má pořád sádru. Jinak mančaft je v pořádku. Po nemoci začal trénovat Jaroslav Šuráň a po zranění Ladislav Kirschner,“ informoval tasovický trenér. Zápas v Tasovicích začíná zítra o půl čtvrté odpoledne.