Sokol neprohrál už od pátého kola. K předchozím třem nasbíraným bodům přidal v dosud trvající sérii jedenáct a rázem se ze spodku tabulky vyšvihl na mnohem klidnější osmou příčku. „Za celou dobu, co jsem v Tasovicích, si přeju, abychom požili klidnou sezonu, kdy budeme v tabulce třeba někde uprostřed. Jsem rád, že se to teď daří," libuje si Švarc.

Celku ze Znojemska výrazně pomohly výhry nad posledním Šumperkem 1:0 a 3:1 na hřišti předposledního Havlíčkova Brodu. „Proti Šumperku jsem nehrál, ale vím, že ho kluci zlomili až v závěru akrobatickým gólem. Havlíčkův Brod hraje s hodně mladým mančaftem, využili jsme našich zkušeností," rekapituluje.

Nadcházející soupeř z Přerova v deseti odehraných kolech vstřelil i obdržel pouze osm branek. „Přesto má sedmnáct bodů. Moc gólů v jeho zápasech nepadá, asi bude hrát ze zabezpečené obrany," odhaduje Švarc.

Fotbalisté osmého celku tabulky ovšem vědí, že nároční tasovičtí diváci lační po dalších bodech do tabulky. „Máme to v klubu dané tak, že na domácím hřišti chceme vyhrávat. Kdybychom ze třiceti kol prohráli všechny zápasy venku a doma patnáctkrát vyhráli, diváci asi budou spokojení," usmívá se Švarc.

V případě výhry a souhry ostatních výsledků se Sokol může dotáhnout až na čtvrté místo. „Tabulka je velmi vyrovnaná, jen poslední dva kluby už trochu ztrácejí," dodává Švarc před utkáním, které startuje v neděli ve tři hodiny odpoledne.

vzestup tasovic

5. kolo: Kozlovice 1:1 0
6. kolo: Žďár n. Sázavou 2:0 b
7. kolo: Blansko 2:2 0
8. kolo: Šumperk 1:0 b
9. kolo: Havl. Brod 3:1 b

V prvních pěti duelech divize D získal Sokol pouhé tři body, v dalších pěti přidal jedenáct a už je osmý.