„Je dobré, že jsme dokázali na minulé kolo rychle zapomenout a ve Spytihněvi zvítězit,“ radostně pronesl trenér Tasovic Tomáš Šťastný.

Vítězství divizních fotbalistů se ale nerodilo lehce. Spytihněv potvrzovala své kvality a fakt, že ji od Tasovic v tabulce dělí pouhé dva body. Nicméně první branku zápasu daly Tasovice a určily ráz utkání. „Z rohového kopu se prosadil Míša Šuráň. Byl to asi klíčový okamžik zápasu,“ dodal stoper Tasovic Oldřich Helebrant.

Od té doby si Tasovice držely od svého soupeře odstup a čekaly na další moment k výpadu. Ten přišel ve druhém poločase, kdy se prosadil nezastavitelný Zdeněk Doležal a poslal hosty do dvoubrankového vedení. „Od té doby jsme byli klidnější a hráli jsme si to, co jsme potřebovali. Ale rozhodně nebylo po zápase, Spytihněv přidala na obrátkách,“ zdůraznil Helebrant.

Domácí dokázali vystrašit tasovickou defenzívu hned několikrát. Z toho dva pokusy skončily na tyči. Navíc Tasovice musely dohrávat po druhé žluté Kirschnera o deseti. „Lehké to opravdu nebylo, ale ustáli jsme to. Jsou to pro nás hodně cenné tři body,“ uznal Helebrant.

Tasovice tak stále drží kontakt se špicí. Na první Bystrc ztrácí čtyři body.