Domácí Třebíč zahrozila jako první po přímém kopu Podzemského, ale jeho centr Havránek usměrnil hlavou vedle Gáborovy branky. Zanedlouho musel na druhé straně zasahovat Zrzavý proti Švarcově střele, kterou vytěsnil na roh. Ve dvacáté minutě přišla velká chvíle domácího Ivana Čermáka, který ze čtyřiceti metrů nedal brankáři Gáborovi šanci.

„Určitě to nebyla chyba gólmana. To by nechytil ani na čáře," zastal se hostujícího brankáře třebíčský kouč Libor Zelníček.

Hostující gólman se později zaskvěl proti tvrdé střele Floriána. Ve zbytku poločasu měly převahu Tasovice, ale do vážnější šance je třebíčská obrana nepustila. „Tasovice mají tým stejné úrovně jako my, na každém postu je to srovnatelné. U nás vyčnívá pouze brankář Zrzavý," hodnotil kouč Třebíče.

Po změně stran protáhl Gábora z trestného kopu Čermák a vzápětí se k míči dostal Mička, který patičkou trefil tyč. Následně převzaly iniciativu Tasovice, ale do výraznější šance se nedostaly. V devětasedmdesáté minutě udeřilo na druhé straně. Čermák oslovil Floriána a ten tváří v tvář brankáři zajistil Třebíči definitivní výhru 2:0 a posun na první místo tabulky. Floriána pak nemuselo mrzet, že při poslední vyložené šanci na Gábora nevyzrál.

„Hosté častěji drželi míč, přehrávali nás a tvrdě chodili do osobních soubojů, což nám nevyhovuje. Na druhou stranu jsme mohli dát pět gólů, zatímco soupeř vyloženou šanci neměl," zamyslel se trenér Třebíče.

Tasovice se předvedly slušnou hrou, a tak jim bylo líto ztracených bodů. „V obraně byli domácí lepší než my. Sice jsme byli aktivnější, ale naše akce končily u soupeřovy šestnáctky. S takovýmito situacemi pak nepřišly skoro žádné šance, vyjma Švarcovy, kdy se na začátku utkání málem prosadil po standardce. Rozhodně mě prohra mrzí, měli jsme na remízu," sdělil Šťastný.

V tasovické sestavě chybělo několik opor. „Krátký se těsně před zápasem omluvil, že má střevní chřipku. Čop má problémy s třísly. Doležal je zase pořád v takovém stavu, že může odehrát maximálně půl zápasu. Bude potřebovat k doléčení asi ještě celou zimní pauzu," přiblížil tasovický kouč.

Před zimní pauzou čekají ještě Tasovice dva domácí zápasy, a to s Velkým Meziříčím a Hodonínem. „Chceme získat všech šest bodů pro klid svědomí," uzavřel Šťastný.

Třebíč - Tasovice 2:0

Branky: 20. I. Čermák, 79. Florián. Rozhodčí: Adámková. ŽK: 3:4 (43. Podzemský, 68. Florián, 85. P. Chalupa - 24. Helebrant, 44. Švarc, 68. Čerstvý, 75. Šuráň). Diváci: 70. Poločas: 1:0.