První poločas zápasu nabízel vyrovnanou hru a oba týmy zkoušely najít skulinku v defenzivě soupeře. Jako prvnímu se to povedlo hostům, kteří ve dvacáté minutě podnikli rychlý brejk a střela útočníka Petra Kirschnera zamířila přesně do sítě. Domácí ovšem také do poločasu jednou udeřili. Po rohovém kopu Jakuba Götha se hlavou z malého vápna prosadil obránce Michal Kadlec.

Ve druhé půlce utkání se však zrodil debakl Tasovic, i když hodně krutý, protože na hřišti to herně rozhodně na takový výprask nevypadalo. Jenže Tasovičtí nepokryli vzdušný prostor, kde domácí kralovali. „Nepodali jsme vůbec dobrý výkon. Sice jsme museli udělat určité změny v sestavě, ale hráči hráli bez motivace. Abych řekl pravdu, tak mě svým přístupem docela zklamali. Hráli za klub, za prémie. Po zápase si to pochopitelně zodpověděli, ale na druhou stranu jsme se sezonou nadmíru spokojeni. Chtěli jsme hrát klidný střed tabulky a drželi jsme se i v čele," poznamenal tasovický trenér Miroslav Steinhauser.

Nejprve ve čtyřiapadesáté minutě Göth unikl tasovické defenzivě a jeho centr uklidil hlavou do sítě Zdeněk Tichánek. Stejný hráč založil i další brankovou akci, když obránci Tasovic nechali Göthovi příliš prostoru a útočník Staré Říše tentokrát servíroval míč spoluhráči z hrotu Vladimíru Váchovi.

Obrana Tasovic byla výsledkem zřejmě otřesená a hráči mohli mít v hlavách i to, že se jim ve Staré Říši dlouhodobě příliš nedaří.

Lví podíl na čtvrté trefě domácích měl střelec vyrovnávací branky Kadlec, po jehož hlavičce si srazil míč do vlastní branky hostující Petr Horáček a podtrhl tak trápení svého mužstva. „Podařilo se nám dát skoro všechny branky hlavou, takže jsme soupeře sestřelili ze vzduchu. Tentokrát nám to s produktivitou vyšlo a já musím kluky pochválit," uvedl zkušený trenér Staré Říše a bývalý olympionik Luděk Kovačík.

Krásnou tečku udělal za výsledkem i sezonou aktivní Göth, který z přímého kopu vymetl pavouky ze šibenice branky Pavliva. „Ten výsledek je pro hosty možná krutý. Byl to celkem vyrovnaný zápas, a bylo vidět, že Tasovice jsou nahoře právem, protože hrály dobře. Diváků, hlavně těm našim, se zápas musel líbit. My jsme si zasloužili vyhrát, ale ten rozdíl ve skóre tomu neodpovídá. Poslední dva zápasy nám vyšly parádně," dodal kouč Kovačík.

Tasovičtí díky lepšímu skóre zakončili ročník na pátém místě, což je nejlepší výsledek klubu v historii fotbalu v obci. Nasbírali celkem osmačtyřicet bodů.