„Jeli jsme do Bystřice s tím, že chceme odčinit zaváhání s Pelhřimovem, kdy jsme si zápas prohráli sami v poslední minutě. Věděli jsme, že soupeř bude kvalitní, když měl po dvou zápasech šest bodů a skóre 3:0.Vytěžili jsme z našich šancí maximum a oni své šance nevyužili," uvedl tasovický obránce Roman Švarc, který tým posílil před začátkem soutěže.

Bystřičtí fotbalisté nezvládali zakončování svých akcí, a to je připravilo o zisk dalších bodů. „Soupeř byl vyspělejší a důraznější. Nenechal nás hrát a výhru, i přesto že jsme měli víc šancí, si zasloužil," zhodnotil duel kouč Bystřice Karel Fencl.

Jeho tasovický protějšek byl s výkonem svých svěřenců spokojený. „Herně vypadalo utkání velice slušně. Byli jsme agresivní, běhali jsme," poznamenal tasovický trenér Tomáš Šťastný.

V první půlce šli domácí tři na jednoho, ale špatnou přihrávkou celou akci zhatili. Rozvlnit síť mohl střílející Zbytovský, jenže trefil jen svého spoluhráče Prášila.

„Prvních dvacet minut jsme začali dobře, měli jsme takové pološance. Paradoxně nám pomohlo, že soupeř nedal dvě tutovky. Následně Švarc, Paul a Vyžrálek krásně vykombinovali balón u lajny. Dali si to na jeden dotek a Vyžrálek, jak měl míč, tak skóroval z pětatřiceti metrů křižnou střelou do šibenice na 1:0. To Bystřici poslalo trochu do kolen. Poločas jsme dohráli relativně v klidu, drželi jsme míč," popsal tasovický trenér.

Vyžrálkova trefa byla prvním inkasovanou brankou Bystřických v divizi. Tasovičtí čekali po přestávce nápor soupeře.

„Nabádal jsem kluky, aby drželi balón a kombinovali. To se nám povedlo. Dali jsme na 2:0 Helebrantem ze standardní situace. Soupeř opět trochu tlačil a nedal jednu stoprocentní šanci. Hned nato přiťukl Horáček míč Vyžrálkovi a vedli jsme už 3:0. Ke konci nám dali ještě gól, ale už jsme si vítězství pohlídali," přiblížil Šťastný.

Tasovičtí nejeli do Bystřice kompletní. „Chyběl nám Čerstvý, který má nohu v sádře. Z pracovních důvodů s námi nebyl Doležal. Už se dal dohromady Paul. Gábora v týdnu bolelo koleno, ale zápas odchytal velice dobře a podržel nás," dodal tasovický lodivod.

Jeho kádr doznal v letní pauze několik změn a také zkouší mladé hráče. „Mladí se staršími zapadli do sebe. Obrovskou posilou je Roman Švarc," sdělil Šťastný.

Švarc přišel do Tasovic na hostování z 1. SC Znojmo. „Jsem zde velice spokojený. Máme dobré výsledky, je tu skvělá parta a zázemí," chválila tasovická posila.

Trenér s ním počítal do zálohy. „Momentálně zatím hraji v obraně kvůli tomu, že hráči jsou zranění. Až se vrátí do sestavy, tak půjdu asi do zálohy. Budu tak moc více ovlivnit hru," doplňuje Švarc.

V příštím zápase čeká tasovické fotbalisty další divizní nováček, fotbalisté Vracova.

Bystřice n. P. Tasovice 1:3 (0:1)

divize D 3. kolo

Branky: 86. Prášil 27. a 61. Vyžrálek, 49. Helebrant.ŽK:40. Vícha 86. Helebrant.Rozhodčí:Nejezchleb Polák, Šťastný.

Tasovice: Gábor, Krátký, Blahoudek, Vyžrálek (78. Čermák), Horáček, Vítek (71. Kirschner), Dítě Petr (65. Szajko), Paul, Švarc, Michal Šuráň, Helebrant.

Bystřice n. P.: Trávníček, Chocholáč, Holý, Vícha, Mitáš, Krošlák (78. Cacek), Zbytovský, Prášil, Illek (62. min Sklenář), Hrubeš (73. Veselý), Padrtka.