„Těžko jsme se dostávali do šancí. Když už nějaká přišla, selhali jsme v koncovce. Soupeř se dostal do tří brejků a dal tři branky. Těžko se mi to hodnotí,“ se smutným výrazem ve tváři pronesl kouč Tasovic Tomáš Šťastný.

Jeho celek nebyl v zápase horším týmem, i přesto odešel ze hřiště se sklopenou hlavou. „Cítíme se ukřivdění. Měli jsme za ruku kopat dvakrát penaltu. Nechápu to. Když se takové zákroky pískají v Lize mistrů, proč by se neměly pískat v divizi,“ vyčítavě konstatoval domácí kouč.


Domácí se dostali v průběhu prvního poločasu do dvou slibných šancí, ale nejzkušenější matadoři Horáček s Doležalem pelhřimovskou síť nerozvlnili.

Tasovicím paradoxně zlomily vaz vlastní standardní situace. „Nezahráli jsme je vůbec dobře. Vždycky jsme nastřelili prvního obránce. To se nám ve třech případech vymstilo. Pelhřimov šel do brejku a dával góly. Zkrátka jsme se nestačili vrátit,“ litoval domácí stoper Michal Šuráň.

Zato na druhé straně bylo hodně veselo. Pelhřimov vytěžil z minima maximum. „Přesně s tímhle jsme do Tasovic jeli. Chtěli jsme hrát na nulu vzadu a vyrážet do nebezpečných kontrů. Tohle hráči umí. O soupeři jsem měl mnoho informací a jsem rád, že jsme je dokázali využít k vítězství. Byli jsme trochu v krizi a je nesmírně důležité, že se nám to podařilo zlomit na půdě tak silného celku,“ hrdě dodal trenér Pelhřimova Ján Kubík.

Tasovice tak na domácí půdě utrpěly druhou porážku v sezoně a mohou jen litovat, že nevyhrály. V opačném případě se mohly posunout tabulkou zase o něco výše. „Je to škoda, mohli jsme jít na druhý flek. Nedá se ale nic dělat. Ono je možná dobře, že si zase sedneme na zadek,“ zakončil Šuráň.

Tasovice se drží i přes porážku v popředí tabulky. Nyní jim patří aktuálně čtvrté místo.

Tasovice – Pelhřimov 0:3 (0:0)
Branky: 70. a 82. Čihák, 74. Krtek. Rozhodčí: Křenek – Nováček, Čech. ŽK: Smrčka, Krtek (oba Pelhřimov). Diváci: 240.

MARTIN ANDRLE