„Na to, že to pro nás byl první letní zápas, měl svou kvalitu. Vždyť my jsme začali před týdnem trénovat, Bohunice na druhou stranu také. Soupeř hrál velice dobře, spoléhal na protiútoky ze zabezpečené obrany. Jeho brejky byly velice nebezpečné. V prvním poločase jsme Bohunicím nechali více prostoru, ve druhé půli jsme byli aktivnější. Pak jsme ale naneštěstí polevili a soupeř začal trestat. V závěru utkání jsme se ještě museli strachovat o výhru, ale zvládli jsme to," hodnotil tasovický trenér Jiří Fryš.

Bohunice nepřijely na zápas v plné síle. „Utkání jsme opravdu brali spíše jako přípravu, postavil jsem naše nadějné sedmnáctileté a osmnáctileté kluky. Svůj účel tento duel splnil. Hrálo se nahoru, dolů, prostě perfektní," komentoval zápas hlavní trenér Bohunic Lukáš Kříž.

I hráčům se utkání líbilo. „Osobně hodnotím střetnutí velice kladně. Divákům se naše hra musela líbit. Obě strany podaly velice kvalitní výkon i přes fakt, že teprve před týdnem začaly trénovat. Vše mělo své tempo," líčil tasovický stoper Oldřich Helebrant.

Právě on otevřel gólový účet zápasu, když v padesáté třetí minutě překonal brankáře Sovu. „Nevím, co se děje. Začalo mi to tam padat na konci minulé sezony, možná se mi dařilo v celém jejím průběhu. Tehdy jsem vstřelil devět gólů a štěstí se mě zřejmě drží. Zaplaťpánbůh za to," popisoval s úsměvem třiadvacetiletý obránce.

Největším úkolem před zahájením soutěže je sestavit kádr tak, aby mohl být v sezoně konkurenceschopný. „Zkoušeli jsme několik hráčů. U některých, jako jsou Švarc nebo Mička už i víme, že jsou to kvalitní hráči, kteří mají mančaftu co nabídnout. Sivera se také ukázal solidně. Na hodnocení, který hráč by měl přijít do základní sestavy, je ale ještě spousta času. Ještě jsem neviděl dva důležité hráče, takže nemohu soudit. Navíc ještě máme dvě jména v hledáčku. S Lukášem Čerstvým to vypadá tak, že ani nevíme, jestli ještě bude trénovat," řekl tasovický Fryš.

Ani Bohunice ještě nemají kádr uzavřený. „Proti Tasovicím jsem nasadil tři hráče z našeho B-týmu. Budeme mít ještě nějaké příchody. Kádr z loňska máme stejný, jen jej rozšíříme. Snad nebudeme hrát o záchranu jako v minulém ročníku," doufal Kříž.

Tasovice se utkají se soupeřem z třetí ligy, s Prostějovem. „Samozřejmě jsme chtěli vyhrát nad Bohunicemi pro sebe. Pro naše vlastní uspokojení. Ale hlavní důvod byl právě Prostějov. V kádru mají šest nebo sedm bývalých ligových hráčů, kteří mají na kontě třeba i dvě stě zápasů. Pro diváky i pro nás to bude konfrontace s těmi nejlepšími," neskrýval nadšení Helebrant.

I tasovický lodivod byl z postupu do prvního pohárového kola nadšený. „Jsem rozhodně velice rád, čeká nás zajímavý zápas. Mí svěřenci si alespoň vyzkouší hru s velice kvalitním a zkušeným mužstvem. My před sezonou přesně taková utkání potřebujeme, abychom se rozehráli," uzavřel Fryš.

Utkání s Prostějovem je na programu v sobotu 20. 7. od 17:00 na hřišti v Tasovicích.

VOJTĚCH POJER