Tasovice remizovaly s Bohunicemi a zůstávají třinácté

Tasovice - Fotbalisté Tasovic odehráli v neděli na domácím hřišti další utkání moravskoslezské divize D. Tentokrát se zde představil celek z Brna-Bohunic. Oba soupeři se před utkáním nacházeli blízko sestupových příček a potřebovali tak nutně zvítězit. Výsledek zápasu nakonec nic nevyřešil, týmy se rozešly remízou 1:1 a bojovat o setrvání ve čtvrté nejvyšší soutěži tak musí i nadále.

21.4.2014

Fotbalisté Tasovic odehráli v neděli na domácím hřišti další utkání moravskoslezské divize D. Tentokrát se zde představil celek z Brna-Bohunic. Oba soupeři se před utkáním nacházeli blízko sestupových příček a potřebovali tak nutně zvítězit.Foto: DENÍK/Martin Smejkal

Další utkaní tasovických fotbalistů přilákalo na tribunu přes tři stovky diváků. V zápase šlo o možnost vzdálit se sestupovým starostem. Utkání mělo vyrovnaný průběh a po dvaceti minutách se dostali hráči Tasovic do vedení. V závěru prvního poločasu hostující tým vyrovnal a také druhý poločas pokračoval v podobném stylu. V šestašedesáté minutě byl červenou kartou a vyloučením potrestaný domácí kapitán Zdeněk Mička a tasovičtí dohrávali v deseti. I přesto vybojovaly Tasovice jeden bod a pojistily se tak třináctou pozicí v tabulce.

Domácí tým z Tasovic musel do utkání nasadit dorosteneckého brankáře Vasila Pavliva, protože první brankář Petr Fukal měl zdravotní problémy, a náhradní gólman tasovických Tomáš Heneš se v zápase s Líšní nechal vyloučit a měl tak pozastavenou činnost. První poločas se odehrával do dvaadvacáté minuty vyrovnaně, poté dokázal dopravit míč do sítě hostujícího celku záložník Tasovic Miroslav Paul a rozjásal tak početnou návštěvu fanoušků. Domácí měli následně trochu více za hry a snažili se tvořit hru. Minutu před koncem prvního poločasu však chybovala tasovická obrana, která signalizovala ofsajdové postavení útočícího hráče, ale rozhodčí nechal pokračovat ve hře a uvolněný střelec Bohunic Filip Damborský překonal brankáře Pavliva v bráně Tasovic.

V pětapadesáté minutě trestal rozhodčí poprvé žlutou kartou. Vysloužil si ji hráč hostujícího družstva Jaroslav Kubec a za necelých deset minut k němu přibyl také druhý záložník Bohunic Tomáš Forman.

Šestašedesátá minuta nabídla velkou příležitost bohunických ke vstřelení druhé branky, ale kapitán Tasovic Zdeněk Mička byl proti a po souboji se soupeřem inkasoval za svůj zákrok červenou kartu. Obránce Mička tak musel opustit hřiště a tasovičtí tak dohrávali druhý zápas po sobě pouze v deseti hráčích. „Utkání velmi poznamenala nesmyslně udělená červená karta, rozhodčí hrubě ovlivnil průběh utkání a vyloučil našeho kapitána, který prvně zasáhl míč a až poté hráče," postěžoval si trenér tasovických fotbalistů Milan Kalaš.

V šestasedmdesáté minutě přišel na hřiště po střídání útočníka Tasovic Luďka Juhaňáka jiný střelec domácích Martin Svatoš a vypracoval si jednu nebezpečnou příležitost, ale brankář Bohunic Marek Gruber předvedl vynikající zákrok a vytěsnil míč na rohový kop. „Do Tasovic jsme si přijeli pro bod a ten jsme také získali, takže jsme spokojeni," konstatoval trenér Bohunic Lukáš Kříž. Rozhodčí v závěru nastavili nad rámec devadesáti povinných minut pouze minutu a zápas tak skončil remízou 1:1.

„V zápase jsme si nevytvořili tolik brankových šancí, kolik bychom v domácím zápase měli a ztráta dvou bodů nás tak mrzí", přiznal aktivně hrající obránce Tasovic Tomáš Šrámek.

Další utkání sehrají Tasovice příští víkend a tentokrát se představí na hřišti Rosic.

TJ Sokol Tasovice – TJ Tatran Bohunice 1:1 (1:1)

Branky: 22. Paul – 44. Dambovský. ŽK: Blahoudek – Kubec, Forman. ČK: Mička. Rozhodčí: Miklík – Chabiča, Líkař. Diváci: 315. Sestavy - Tasovice: Pavliv – Krátký, Mička(K), Blahoudek, Šrámek – Horáček, Paul(89. Hověz), Czucz(67. Vyž­rálek), Juhaňák(76. Sva­toš) – Helebrand, Švarc. – Trenér: Milan Kalaš. Bohunice: Gruber – Píšek(K), Damborský(88. Ci­gánek), Hon, Suchý – Fiala, Forman (67. Táborský), Krejčí, Kubec(77. Šustr) – Burčík, Masařík. – Trenér: Lukáš Kříž.

Fulghum představí ve Znojmě svou novou knihu. Diváky čeká i vystoupení

Znojmo – Po půldruhém roce zavítá v sobotu večer do Znojma populární americký spisovatel Robert Fulghum. V projektu scénických čtení Listování představí svou novou knihu Opravář osudů. Návštěvníci uvidí také představení podle jeho knihy s názvem Co jsem to proboha udělal.

Volební místnosti se opět plní voliči. Do desáté hodiny odvolila téměř polovina

Jižní Morava /INFOGRAFIKA/ - Od sobotní osmé hodiny ranní lidé opět odevzdávají hlasy v letošních sněmovních volbách. Do sobotní desáté hodiny dopoledne využila podle údajů jihomoravského krajského úřadu možnost volit téměř polovina oprávněných voličů. K urnám jich přišlo 48,2 procenta. Odvoleno už mají i jihomoravští lídři kandidátek. Volby na jižní Moravě se zatím obešly bez excesů, ve volebních místnostech je klid. V sobotu mohou lidé volit do druhé hodiny odpoledne, poté se volební místnosti uzavřou a začne sčítání hlasů.

Orli dvakrát vedli, přesto s Fehérvárem v prodloužení padli

Znojmo – I dva góly do šatny zapříčinily, že znojemští hokejisté si ze zápasu s Fehérvárem odnášejí pouze jeden bod. Ve třináctém kole mezinárodní soutěže EBEL prohráli 2:3 v prodloužení, přestože v zápase dvakrát vedli.

Svatby v novém. Bývalý rajský dvůr ve Veselí ozdobí fontána i květinová stěna

Veselí nad Moravou – Své ano si zamilované páry ve Veselí nad Moravou řeknou v reprezentativně upraveném prostředí nádvoří tamního městského úřadu. Někdejší rajský dvůr kláštera servitů, v jehož části úřad sídlí, prodělává proměnu. „Prostor poslouží například pro svatby, komorní koncerty či menší kulturní akce,“ uvedl místostarosta Petr Kolář.