Tasovice remizovaly s Bohunicemi a zůstávají třinácté

Tasovice - Fotbalisté Tasovic odehráli v neděli na domácím hřišti další utkání moravskoslezské divize D. Tentokrát se zde představil celek z Brna-Bohunic. Oba soupeři se před utkáním nacházeli blízko sestupových příček a potřebovali tak nutně zvítězit. Výsledek zápasu nakonec nic nevyřešil, týmy se rozešly remízou 1:1 a bojovat o setrvání ve čtvrté nejvyšší soutěži tak musí i nadále.

21.4.2014

Fotbalisté Tasovic odehráli v neděli na domácím hřišti další utkání moravskoslezské divize D. Tentokrát se zde představil celek z Brna-Bohunic. Oba soupeři se před utkáním nacházeli blízko sestupových příček a potřebovali tak nutně zvítězit.Foto: DENÍK/Martin Smejkal

Další utkaní tasovických fotbalistů přilákalo na tribunu přes tři stovky diváků. V zápase šlo o možnost vzdálit se sestupovým starostem. Utkání mělo vyrovnaný průběh a po dvaceti minutách se dostali hráči Tasovic do vedení. V závěru prvního poločasu hostující tým vyrovnal a také druhý poločas pokračoval v podobném stylu. V šestašedesáté minutě byl červenou kartou a vyloučením potrestaný domácí kapitán Zdeněk Mička a tasovičtí dohrávali v deseti. I přesto vybojovaly Tasovice jeden bod a pojistily se tak třináctou pozicí v tabulce.

Domácí tým z Tasovic musel do utkání nasadit dorosteneckého brankáře Vasila Pavliva, protože první brankář Petr Fukal měl zdravotní problémy, a náhradní gólman tasovických Tomáš Heneš se v zápase s Líšní nechal vyloučit a měl tak pozastavenou činnost. První poločas se odehrával do dvaadvacáté minuty vyrovnaně, poté dokázal dopravit míč do sítě hostujícího celku záložník Tasovic Miroslav Paul a rozjásal tak početnou návštěvu fanoušků. Domácí měli následně trochu více za hry a snažili se tvořit hru. Minutu před koncem prvního poločasu však chybovala tasovická obrana, která signalizovala ofsajdové postavení útočícího hráče, ale rozhodčí nechal pokračovat ve hře a uvolněný střelec Bohunic Filip Damborský překonal brankáře Pavliva v bráně Tasovic.

V pětapadesáté minutě trestal rozhodčí poprvé žlutou kartou. Vysloužil si ji hráč hostujícího družstva Jaroslav Kubec a za necelých deset minut k němu přibyl také druhý záložník Bohunic Tomáš Forman.

Šestašedesátá minuta nabídla velkou příležitost bohunických ke vstřelení druhé branky, ale kapitán Tasovic Zdeněk Mička byl proti a po souboji se soupeřem inkasoval za svůj zákrok červenou kartu. Obránce Mička tak musel opustit hřiště a tasovičtí tak dohrávali druhý zápas po sobě pouze v deseti hráčích. „Utkání velmi poznamenala nesmyslně udělená červená karta, rozhodčí hrubě ovlivnil průběh utkání a vyloučil našeho kapitána, který prvně zasáhl míč a až poté hráče," postěžoval si trenér tasovických fotbalistů Milan Kalaš.

V šestasedmdesáté minutě přišel na hřiště po střídání útočníka Tasovic Luďka Juhaňáka jiný střelec domácích Martin Svatoš a vypracoval si jednu nebezpečnou příležitost, ale brankář Bohunic Marek Gruber předvedl vynikající zákrok a vytěsnil míč na rohový kop. „Do Tasovic jsme si přijeli pro bod a ten jsme také získali, takže jsme spokojeni," konstatoval trenér Bohunic Lukáš Kříž. Rozhodčí v závěru nastavili nad rámec devadesáti povinných minut pouze minutu a zápas tak skončil remízou 1:1.

„V zápase jsme si nevytvořili tolik brankových šancí, kolik bychom v domácím zápase měli a ztráta dvou bodů nás tak mrzí", přiznal aktivně hrající obránce Tasovic Tomáš Šrámek.

Další utkání sehrají Tasovice příští víkend a tentokrát se představí na hřišti Rosic.

TJ Sokol Tasovice – TJ Tatran Bohunice 1:1 (1:1)

Branky: 22. Paul – 44. Dambovský. ŽK: Blahoudek – Kubec, Forman. ČK: Mička. Rozhodčí: Miklík – Chabiča, Líkař. Diváci: 315. Sestavy - Tasovice: Pavliv – Krátký, Mička(K), Blahoudek, Šrámek – Horáček, Paul(89. Hověz), Czucz(67. Vyž­rálek), Juhaňák(76. Sva­toš) – Helebrand, Švarc. – Trenér: Milan Kalaš. Bohunice: Gruber – Píšek(K), Damborský(88. Ci­gánek), Hon, Suchý – Fiala, Forman (67. Táborský), Krejčí, Kubec(77. Šustr) – Burčík, Masařík. – Trenér: Lukáš Kříž.

+ Podat inzerát

Zemědělství, lesnictví a vodní hospodářství - Zemědělství, lesnictví a vodní hospodářství14 500 Kč

Pomocní pracovníci v rostlinné výrobě Pracovníci řezaných bylin. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14500 kč, mzda max. 16000 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: péče o bylinky, řezání, export, skladování, fi zaučí,. Pracoviště: Bylinky s.r.o., 671 72 Miroslav. Informace: Lucie Vyzourková, +420 730 155 131.

Řemeslné práce - Řemeslné práce Instalatér, topenář13 000 Kč

Instalatéři, potrubáři, stavební zámečníci a stavební klempíři. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13000 kč, mzda max. 18000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Praxe v oboru vítána. Bližší informace p. Buchta, 739 080 022, žádost s životopisem lze zaslat na mail: toposmont@seznam.cz.. Pracoviště: Topos-mont s.r.o., U Lesíka, č.p. 3547, 669 02 Znojmo 2. Informace: Miroslav Buchta, +420 739 080 022.

Zdravotnictví - Zdravotnictví Zubní technik15 000 Kč

Zubní technici. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: praxe vítána,technik pro snímací i pevné protézy. Pracoviště: Ak dent, s.r.o., Malinovského, č.p. 367, 671 72 Miroslav. Informace: Klejdusová, +420 603 887 040.

Zdravotnictví - Zdravotnictví Zubní lékař30 000 Kč

Zubní lékaři. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 30000 kč, mzda max. 35000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: praxe vítána. Pracoviště: Ak dent, s.r.o., Malinovského, č.p. 367, 671 72 Miroslav. Informace: Klejdusová, +420 603 887 040.

Vyzkoušejte si přijímačky.

Prověřte své znalosti z matematiky v dnešním testu Deníku

Videosouhrn Deníku – středa 21. února 2018

Bronzová Samková v Brně a 88letý násilník s paličkou na maso: videa dne

Hokejoví Orli Znojmo vezou cenné body z Maďarska. Vyhráli na penalty

Fehervar – Hokejoví Orli Znojmo úspěšně vstoupili do závěrečné šestice zápasů nižší nadstavby mezinárodní REbel ligy a udržují si naději na čtvrtfinále play-off. V maďarském Feherváru vyhráli po samostatných nájezdech 3:2.

Výměna pár tašek? Nakonec oprava střechy a boj o titul nejlépe opravené památky

Jižní Morava - Šest památek ze Znojemska a Břeclavska je letos v tradiční krajské soutěži o nejlépe opravenou památku. Nominace je uzavřená, hlasování začne v březnu.