Stejně jako Tasovice v Hodoníně, tak i Velké Meziříčí s Vrchovinou odešlo v minulém kole z hřiště s jedním bodem za bezbrankovou remízu. 0:0 skončilo i jarní klání zítřejších soupeřů. Tasovice si za svou divizní historii připsaly už jen jedno utkání, ve kterém nepadl žádný gól.

„Věřím, že tentokrát bude padat hodně gólů. Už se nám to musí zlomit," myslí si tasovický obránce Helebrant.

Snajpr Simr

Vzájemné zápasové bilanci obou soupeřů vévodí remízy. „Určitě to bude zase velice vyrovnané utkání. Musíme si dát pozor na Pavla Simra. Dává osmnáct dvacet gólů za sezonu. Budeme ho pečlivě střežit," prohlásil tasovický trenér Jiří Fryš.

Simr je největší zbraní Velkomeziříčských. Ze tří branek, které dosud vstřelili, dal dvě. „Naším úkolem bude ho pohlídat a nedat mu ani minimum prostoru. Je to nadstandardní hráč na divizi svými zkušenostmi, hrou tělem, hlavou. Je strašně nebezpečný v gólovém území," konstatoval Helebrant.

Na střelce Velkého Meziříčí si dávají pozor všechny týmy. „Má to hrozně těžké v tom, že jako nejlepšího střelce posledních dvou sezon si ho soupeři hlídají ve zdvojené obraně. Kolikrát na něj hrají osobku. Nejhorší je, že je více jak v padesáti procentech hlídaný za hranicemi pravidel a rozhodčí to nepískají," posteskl si trenér Velkého Meziříčí Libor Smejkal.

Na utkání do Tasovic se těší. „Jsou pro nás atraktivní soupeř, ale zároveň také nepříjemný, protože mají výborně propracovanou ofenzivu. Hrají krásný útočný fotbal. Není jednoduché je ubránit. Na druhou stranu tam vzniká trochu prostoru pro nás. Hlavně musíme ubránit jejich styl, kdy vyráží dopředu ve třech čtyřech lidech. A tak má moderní fotbal vypadat," vyzdvihl hru Tasovic kouč hostů.

Velké Meziříčí zvládlo velice dobře vstup do sezony. Dvakrát vyhrálo a jednou remizovalo. „Je to nad moje očekávání. Ani ve snu jsem si to nepředstavoval. V kabině je tím pádem dobrá atmosféra, nejsme v takové křeči jako v předchozích letech, kdy jsme bodů moc neměli," prozradil Smejkal.

Touží vyhrát

Tasovičtí, i přestože jsou si vědomi vyrovnanosti soupeře, by do doma rádi vyhráli a nepřetrhli šňůru utkání bez prohry. „Jdeme do utkání pro tři body, půjdeme si za výhrou," burcuje tasovický bek. Soupeř má z Tasovic respekt a bral by za úspěch remízu. „Řeknu to otevřeně, že kdybychom dovezli z Tasovic bod, byli bychom rádi," podotkl trenér Velkého Meziříčí.

Tasovice by měly mít základní kádr kompletní. Chybí jen dlouhodobě zraněný Lukáš Čerstvý. S týmem už začal trénovat a je možné, že se za chvíli objeví i na hřišti. Utkání začíná v neděli v Tasovicích o půl páté odpoledne.