Po vypadnutí tasovických fotbalistů z Poháru České pošty se mohou opět věnovat přípravným duelům s mužstvy z okresních soutěží. Na řadě je oblekovický celek Inzert Expresu Znojmo, který se prezentuje v jihomoravském krajském přeboru. S divizními Tasovicemi se ale nestřetne poprvé.

„Bereme to jako čistě přípravné utkání. Do začátku soutěže ještě musíme vypilovat některé detaily na naší hře. Musíme zřejmě zlepšit defenzivní složku hry. To ale neznamená, že máme bezchybnou ofenzivu, tam musíme taktéž zapracovat," uvedl tasovický trenér Jiří Fryš.

Nejvíce jeho tým trápí koncovka, slabá produktivita je prý znát od začátku léta. „Finální část, tedy zakončení, musíme ještě hodně zlepšit, abychom v soutěži nepropadli. Snad se nám problém podaří vyřešit. Asi to nepůjde mávnutím kouzelného proutku, ale postupem času se ke všemu dostaneme," věří.

Oblekovice, které vloni skončily v krajském přeboru desáté, se na zápas také těší. „Je to klasická příprava, zaběháme si, zahrajeme si, budeme se bavit. My jsme začali trénovat s balonem teprve ve středu, předtím jsme pouze běhali, naháněli kondici," líčil trenér IE Znojmo Tomáš Pěnkava.

Přes léto se v Oblekovicích neudály žádné změny v sestavě. „Nikdo nám nepřišel ani neodešel, budeme hrát ve stejném složení jako vloni," avizoval Pěnkava.

S kádrem pro mistrovská utkání se také v Tasovicích zřejmě hýbat nebude. „Dlouhodobě je zraněný Čerstvý, jiná zranění v tuto chvíli nemáme. Kádr se už asi měnit nebude, v tomto složení bychom měli vstoupit do divize," prohlásil kouč Fryš.

Jako přípravný zápas berou vzájemné střetnutí také v Oblekovicích. „Zlepšit se dá vždy všechno, o tom není pochyb. Musíme se zlepšovat průběžně, abychom letos dopadli lépe než vloni. Myslím, že kádr v tomto složení má na klidný střed tabulky. Proto musíme ještě pilovat hru. Bude to pro nás složitější, Tasovice trénují oproti nám už dlouho. Navíc odehrály mnohem více utkání. My za sebou máme pouze střetnutí s Horními Kounicemi, kde jsme vyhráli 5:2, ale bylo to spíš kondiční utkání," řekl kouč Pěnkava.

Zápas mezi dvěma nejlépe postavenými kluby na Znojemsku, pakliže se nepočítá 1. SC Znojmo hrající Gambrinus ligu, se neodehraje poprvé. „Je to pořád jen příprava, žádné derby. Rozhodně mezi námi není žádná rivalita. Na druhou stranu je pro nás výhra i tak důležitá. I když se utkáme s o třídu lepším soupeřem, tak prohrát nechceme," uzavřel Pěnkava.