„Mohlo to skončit mnohem jednoznačnějším rozdílem. Navíc jsme nemuseli inkasovat. To je ale fotbal,“ usmíval se po utkání spokojený trenér Tomáš Šťastný.

Tasovice nastoupily do utkání bez střelce Doležala, zato s uzdraveným kapitánem Lukášem Čerstvým. „Ono se to tak pořád prolíná. Někdo se zraní, jiný se do sestavy vrátí. Zdeňka Doležala trápí lýtko. Snad bude brzy v pořádku,“ doufá Šťastný.

Doležala ale skvěle zastoupil Petr Dítě. Dokázal vsítit dvě branky. Třetí gól si dal soupeř sám v poslední minutě.

„Celý zápas jsme měli pod kontrolou. Od první minuty jsme byli aktivnější. Kombinovali jsme, jen je opravdu škoda, že to neskončilo s větším počtem vstřelených branek na naší straně,“ zhodnotil zápas tasovický kouč.

Ten už plánuje další pokračování zimní přípravy. Po peripetiích s počasím se těší, že konečně začne jeho tým plnit tréninky podle plánu.

„Je to hrozné. Minulý týden jsme museli hodně improvizovat. Jeden trénink jsme nahradili například spiningem. Od pondělí už najedeme na normální program. Počasí by se mělo konečně umoudřit,“ dodal Šťastný.

Tasovice jsou zatím v zimní přípravě stoprocentní. V prvním duelu porazily Vojkovice, ve druhém deklasovaly Inzert Expres Znojmo a nyní si poradily i s Ivančicemi. Další utkání je čeká o víkendu. To se postaví rezervě brněnské Zbrojovky.

„To bude trochu o něčem jiném. Narazíme na kvalitního soupeře, který nám ukáže mezery. Tohle potřebujeme jako sůl, pokud pomýšlíme pořád na vyšší příčky.“

Statistika:
Ivančice – Tasovice 1:3 (0:1)
Branky: 87. Knotek – 5. a 65. Dítě P., 90. vlastní branka.
Sokola Tasovice: Gábor – Šuráň M. (Kirschner), Helebrant, Čerstvý (Svatoš), Macháček – Paul (Šuráň J.), Vyžrálek, Hycl (Pechal), Blahoudek (Horáček) – Dítě P., Mašek. Trenér: Šťastný.