Zatím jen dvě kola má za sebou divize D. Tasovičtí fotbalisté ještě neokusili hořkost porážky a chtěli by přivést body i z Hodonína. „Rádi bychom navázali na první dva zápasy a sehráli solidní partii," uvedl tasovický trenér Jiří Fryš.

Otázkou je, zda se tasovickým bude dařit v koncovce, se kterou se trápí. „Byli bychom rádi, kdyby se nám to podařilo protrhnout právě v Hodoníně," přeje si trenér. Jedním z koncových hráčů tasovického mužstva je Ladislav Mucala. Ten dal ze čtyř dosud vstřelených tasovických gólů tři. Ví ale že jich mohlo být více. „Mohl jsem rozhodnout první zápas. Nedal jsem za stavu 2:1 dvě velké šance. I když jsem vstřelil dva góly, nebyl jsem se sebou spokojený, protože nám to nepomohlo," vzpomněl Mucala úvodní duel s Bystřicí nad Pernštejnem.

S tou sehrál Hodonín poslední utkání a stejně jako Tasovice také remizoval. Byla to ovšem partie bez branek. „Je to škoda, že jsme remizovali, klidně jsme mohli vyhrát. Když budu skromný, tak řeknu, že jsme měli tři gólové šance. Na ně se ale nehraje, takže zápas nakonec skončil dělbou bodů," prohlásil po zápase kouč Hodonína Luděk Zlámal.

Hodonín, který se netají ambicemi na postup do třetí ligy, prohrál první zápas doma se Starou Říší. O jednobrankové vedení ho připravil ghanský útočník Staré Říše Ali Osuman dvěma góly. Hlavní změnou v hodonínském mužstvu je nová trenérská dvojice, kterou se stali dlouholetý kouč mládeže Luděk Zlámal a bývalý prvoligový útočník Vladimír Malár.

„Nechceme mít žádná velkohubá prohlášení, ale chceme šlapat na paty nejlepším týmům a bojovat o postup do třetí ligy. Naším cílem je postu do MSFL. Jako střediskový klub ani nemůžeme mít jiné cíle, protože zástupci fotbalového svazu sledují naši práci a výsledky," řekl před sezonou hodonínský sportovní manažer Josef Foltýn.

Hodonín má za sebou dvě utkání, ve kterých měl mírnou převahu, přesto ani jednou nevyhrál. Záleží, jak se s tím popere psychika hráčů. To Tasovičtí jsou na rozdíl od jarní části v pohodě. Z venku dovezli bod, doma tři vybojovali. „V Hodoníně nemáme co ztratit. Jedeme tam bodovat," hlásí Mucala. Se soupeřem se ale vloni nepotkal, protože do Tasovic přišel v zimní pauze a oba duely se odehrály na podzim. „Neznám je, loni jsem proti nim nehrál. Vím ale , že tam mají velké hřiště, což by mi jako rychlému hráči mělo vyhovovat," zamyslel se.

Dříve hrával dlouho 1.A třídu a potom krajský přebor. „Rozdíl v soutěžích je, ale na druhou stranu do šancí se dostanu. Musím se víc soustředit a proměňovat je," hledá recept na lepší produktivitu.

Psychický neklid ho už částečně opustil. „Nervózní jak ze začátku už nebývám. I když teď, jak jsem v posledním zápase nedal do dvacáté minuty dvě šance, tak to na mě zase došlo," přiznal Mucala.

Kvůli zmařeným příležitostem, kterých měl už i v přípravě několik, uvažuje i o změně. „Už přemýšlím, že si půjdu koupit nové kopačky, ale je to nohama. Takže amputovat nohy a hlavně hlavu," našel řešení.

Nejenže Mucala nenasbíral ještě mnoho divizních zkušeností, dříve ani nebyl útočníkem. „Hrával jsem v 1.A třídě pravou a levou zálohu. To samé pak ještě rok a půl v krajském přeboru. Pak nebyl útočník, tak tam dali mě a takhle jsem dopadl," smál se. Jak dopadne v Hodoníně, uvidí v sobotu odpoledne od půl páté, kdy začíná zápas.

divize D

sobota 24. srpna

Hodonín – Tasovice 16:30

Loňská vzájemná utkání:

Hodonín – Tasovice 1:2
Tasovice – Hodonín