Divizní tým čeká další zkouška ohněm. Po výhře nad brněnskými Bohunicemi tasovičtí fotbalisté postoupili do prvního kola Poháru České pošty. Tam se střetnou s Prostějovem, který momentálně hraje třetí nejvyšší soutěž. Utkání začíná v neděli v pět hodin odpoledne.

„Prostějov zřejmě bude jasný favorit, o tom asi není pochyb. Disponují několika hráči s ligovými zkušenostmi, kteří nás mohou opravdu velmi potrápit. Za zmínku rozhodně stojí Lukáš Zelenka, bývalý hráč Sparty, který jako mladý reprezentoval republiku, odehrál několik desítek zápasů v lize mistrů, je dvojnásobným mistrem republiky a podobně. Už podle toho nás čeká kvalitní mužstvo, které nebude lehké porazit. My jim ale přichystáme podmínky, ve kterých se jim budeme snažit znesnadnit jakýkoli postup," uvedl tasovický trenér Jiří Fryš.

I jeho svěřenci sní o poražení těžkého soupeře a postupu do druhého kola. „Samozřejmě se budeme snažit uspět za každou cenu. Vidina zápasů se stále lepšími soupeři nás žene neskutečně dopředu. Do dalšího kola bychom postoupili opravdu velice rádi, vždyť můžeme narazit na opravdu skvělé soupeře, třeba i z Fotbalové národní ligy," naznačil obránce Tasovic Zdeněk Mička.

S čím na Prostějov tasovičtí fotbalisté vyrukují, je jejich trenéru zcela jasné. „Musíme hrát velice zodpovědně, jak v obraně, tak v útoku. Udělali jsme nějaké změny v nastavení našeho systému, pořád nejsme zcela sehraní. Na tom budeme stavět, do začátku mistrovských utkání máme co zlepšovat," popisoval trenér Fryš.

Mička, který je v Tasovicích na hostování z 1. SC Znojmo, se s trenérem shoduje. „Musíme se lépe sehrát. Bude to opravdu velice vyrovnané utkání. Navíc, soupeř nás opravdu velice podceňuje, co jsem tak sledoval jejich web. To by mohla být naše výhoda. Zápas bude velice specifický, v kádru mají opravdu velezkušené hráče, přesto bych viděl šance padesát na padesát. Rozhodně to nebudeme mít jednoduché, ale postup by nemusel být jen fantazií," prohlásil šestadvacetiletý stoper.

Fotbalisté ale nejsou jediní, kdo si podle Jiřího Fryše přeje vítězství. „Rozhodně o výhře přemýšlím, bylo by to úžasné. Chceme vítězství také pro naše fanoušky, kteří by mohli vidět v dalším kole zápas se skvělým soupeřem. O postup se prostě popereme. Vždycky je šance na výhru," řekl tasovický kouč.

Obránce Mička otevřel gólový účet zápasu proti Bohunicím. Ve středu měl proti Jevišovicím nasazenu kapitánskou pásku. „Ale teď už ji mít rozhodně nebudu, měl jsem ji jen ze specifických důvodů. Začínal jsem v Pavlicích, což je vesnice vedle," líčil hráč.

Tasovice mohou narazit ve druhém kole na vítěze zápasu Mohelnice - Fastav Zlín. Mohelnice je účastníkem Divize E, Zlín hraje Fotbalovou národní ligu. Vítěz zápasu druhého kola se střetne s týmem AC Sparta Praha.

VOJTĚCH POJER