Domácí vstoupili do utkání pohotově a hostující mužstvo z několika šancí aktivně napadali. Jednu z nich proměnil Pavel Lapeš, otevřev skóre na 1:0. Následně ovšem Rakušané dvěma slepenými brankami výsledek otočili.

Lodivod tasovického Sokola Miroslav Steinhauser provedl do druhého poločasu čtyři změny v sestavě. Jihomoravané dostali hostující mužstvo pod tlak a srovnali na 2:2 zásluhou Jana Landšperského. Zlom nastal, když sudí neodpískal faul na domácího borce. Waidhoffenští přidali navrch dva góly a z vesnice nad řekou Dyjí odjeli s výhrou.

Loňské vyhlášení nejlepších sportovců okresu Blansko - mistr světa v biketrialu Václav Kolář.
Česká unie vyhlásí nejlepší sportovce okresů a rozšíří tělesnou výchovu ve škole

Tasovice – Waidhoffen 2:4

Poločas 1:2. Branky Tasovic: Lapeš P., Landšperský.

Tasovičtí byli dle kouče Miroslava Steinhausera vyrovnaným vyzyvatelem silnějšího celku. „V utkání se soupeřem, který má obrovskou kvalitu, jsme nezklamali. Doplatili ale jsme na individuální chyby v defenzívě, které oni dokázali využít,“ prozradil trenér Sokola.

„Chyběla nám přesnost a finální fáze směrem do koncovky. Utkání splnilo účel, bylo vyhecované a aktivní,“ uzavřel Steinhauser.

Fotbalista Jakub Teplý.
Góly v přípravě? Kluci už mě popichují, říká útočník Teplý

Jeho svěřence čeká další přípravný zápas v sobotu. Od 10 hodin uvítají doma skvadru Moravského Krumlova nastupujícího v krajském přeboru.