„V první části na nás soupeř vlétl, nebyli jsme na to připraveni," uvedl Petr Polášek, hlavní trenér Spytihněvi.

Svůj tlak domácí potvrdili už v páté minutě, kdy skóroval Vyžrálek. Poté ovšem Tasovice několikrát šance neproměnily. „Za stavu, kdy jsme vedli jedna nula, se nám nepovedly tři vyloženě gólové šance, a to zřejmě rozhodlo," věděl Tomáš Šťastný, trenér Tasovic.

Po chvíli se hostům podařilo se štěstím vyrovnat. „Po minutě jsme dostali takový trochu nešťastný gól, ale stále jsme chtěli otočit na dva jedna," vypočítával Šťastný. Do konce první půle ještě Spytihněv zvýšila. „Po penaltě, kdy se hosté dostali do vedení, jsme byli poněkud rozhození. Těžko říct, jestli se měla pískat nebo ne, stejná mohla být podle mě i na druhé straně," věděl trenér Tasovic.

V prvním poločase se Tasovice dostaly do několika dobrých šancí, žádné ale neproměnily. „Třikrát jsme šli sami na brankáře a ani jednou jsme neproměnili. Nejsme schopni proměnit šance, poté zbytečně ztrácíme body," řekl Oldřich Helebrant, střelec druhého gólu Tasovic.

Druhá polovina byla již o něco více vyrovnaná. „Ve druhé polovině jsme si vytvořili i gólové šance, ale neproměnili jsme je. Přijeli jsme sem ve třinácti hráčích, na hře to bylo zřetelně znát," vypočítával Polášek. Hra se stále více stávala agresivní, na hřišti byly k vidění časté potyčky. Po jedné nešťastné srážce musel být dokonce s krvácením ošetřován hostující brankář Hájek.

„Konec byl vyhrocený, ale mně to nevadí. Já si myslím, že to k tomu patří, řekl Helebrant. Stejný názor zastával i jeho trenér. „Menší potyčky k fotbalu patří, nic tak vážného se nestalo," souhlasil se svým svěřencem Šťastný.

„Pokud je takovéhle hřiště blízko diváků, je jasné, že se to projeví i na hřišti. Na hřišti byly sporné situace, ale vše je v pravidlech, i když se to domácím nelíbí," vypočítával na druhou stranu Polášek.

Kvůli ošetřování Hájka se nastavovalo šest minut, během kterých se povedlo vyrovnat domácímu Oldřichu Helebrantovi. „Byla to krásná přihrávka, naštěstí jsem ji trefil. Za bod jsem rád," hýřil štěstím.

Smutně se ovšem na výsledek zápasu nikdo nedíval. „Odehráli jsme poněkud nešťastný zápas. Musím ale vyzdvihnout naše hráče, jejich chuť hrát až do konce, kdy jsme si vytvořili tlak," řekl spokojeně Šťastný.

Ve výsledku utkání určitě odehrála roli útočnost Tasovic na začátku utkání. „Čekal jsem, že soupeř bude v prvních dvaceti minutách víc klást odpor, kdybychom proměnili všechny gólové šance, tak by se nevzpamatovali," věděl Helebrant.

Hlavní trenér Tasovic ale smutný nebyl. „Na jedné straně je remíza dobrá, na straně druhé mě to mrzí, zápas jsme mohli rozhodnout už v první polovině. Špatně jsme odehráli některé situace, a za to jsme byli potrestáni vyrovnáním," řekl smířeně.

I Helebrant se po konci utkání usmíval. „Remíza je to vskutku nešťastná, ale zoufat nemusíme. Nezbývá než Spytihněvi pogratulovat k bodu, z minima vytěžili maximum," řekl s obdivem.

Své o tom mohl říct i Polášek. „Sestavu neustále někde látáme, už poněkolikáté nám chyběli tři až čtyři hráči. Nepřijeli jsme sem prohrát, za bod jsem rád. Měli jsme hodně štěstí, z výsledku jsem spokojený," uzavřel trenér Spytihněvi.

VOJTĚCH POJER