S jakým cílem do něj jdete?

Upletli jsme si na sebe bič, sedmadvacet bodů je hezkých, takže každému se teď asi bude do Tasovic jezdit jinak, pokusí se na nás vytáhnout. Cíl je navázat na podzimní výsledky a nepropadat se tabulkou dolů. Pořád dál pracovat, sbírat body a užívat si to.

Máte obavy, co vám může po vydařeném podzimu jaro přinést?

Už jen to, kde po dvou předchozích letech teď jsme, je pro nás super. Když to řeknu s nadsázkou, tolik bodů jako nyní jsme normálně měli v pětadvacátém kole. Už z toho hlediska si v kabině vykládáme, jak konečně jdeme do jarní sezony trošku v klidu a nehrajeme vyloženě o bytí a nebytí. Na druhou stranu nechci, aby to vyznělo, že máme nahráno a nemůže se nic stát. Potřebujeme zase hru postavit na tom, co nás vyneslo nahoru. Tabulka je tak vyrovnaná, že když dvakrát ztratíme, můžeme být o čtyři příčky dole.

Zažíváte nejlepší sezonu od příchodu do Tasovic?

Vzpomínám si na sezony, kdy jsme měli po podzimu cíle dvaadvacet bodů a nedosáhli jsme ani na dvacet. Sedmadvacet je nad očekávání, lepší podzim nebyl. Uvidíme, na co to bude stačit na konci, protože v úvodní sezoně jsme skončili sedmí nebo osmí, přesně v půlce tabulky. Když skončíme líp, bude to nejúspěšnější divizní sezona.

To je pro vás tabulkový cíl?

Všichni budou spokojení, když se to podaří. V Tasovicích máme obecně strop divizi, nejsou tam žádné cíle na vyšší soutěže. Chceme skončit co nejvýš, bavit se fotbalem, hrajeme samozřejmě i o odměny za vyhrané zápasy, což je taky dostatečná motivace. Udržet se nahoře, hrát v klídku a podávat kvalitní výkony musí být náš hnací motor dopředu.

Co říkáte na zimní obměnu kádru?

Momentálně tři hráči odešli a tři přišli, z podzimní základní sestavy tým neopustil nikdo. Nejvíc nás zasáhl odchod Vojty Buly, který se vrátil do Chvalovic, kde už dřív hrál. Přišli tři kvalitní a zkušení hráči. Myslím, že jsme naopak posílili, ale to se vše ukáže až v jarní části.

Zase budete sázet na pevnou defenzivu, nebo jste přes zimu zapracovali na útoku?

To bychom taky rádi věděli, od trenéra máme celou zimní přípravu na talíři, že jsme dostávali strašně moc branek, což je pravda. Hlavně v úvodu přípravy byla naše obranná fáze až žalostná. Postupem času jsme na ní čím dál víc pracovali a zlepšovala se, ale musíme se prezentovat výkony jako na podzim. Hrát poctivý fotbal, nasazení a bojovnost nás vždycky zdobily, Tasovicím byly vlastní. Pokusíme se na soupeře vletět a rozhodovat zápasy, naše menší hřiště nám k tomu přispívá. Na to musíme navázat na jaře.

Góly budou ležet opět na vás a Petru Kirschnerovi?

Když se mi povede, budu nejradši, ale důležité je, aby to padalo všem, ať klidně dávají góly stopeři. Dal jsem na podzim osm branek, celkem mi to střílelo a budu rád, když to udržím, ale v tomhle je sportovní forma strašně křehká. První druhé kolo nemusí vyjít a můžu se trápit celé jaro. Už jsem taky pár takových zápasů odehrál, takže vím, o čem mluvím. Když to bude padat mně, budu rád, když Peťovi, budu taky. Otevřeně musím říct, že spoustu gólů jsem dal jen díky němu, protože toho za mě strašně moc odmakal.

Máte osobní střelecký cíl na jaro?

Už jsem s nadsázkou říkal, že jsem dal osm gólů na podzim a když je nedám na jaře, budu zklamaný. Takže mi nezbývá nic jiného než u toho zůstat, musím si dávat velké cíle, abychom měli co nejvíc bodů. Osm gólů bude super a budu sám se sebou spokojený, což často nejsem.

Jak vidíte nedělní start s Bystřicí nad Pernštejnem?

Těžko říct, nesleduji, jak hrála, zda posilovala, vím jen o okolních mančaftech. Hrajeme však doma na našem hřišti, je to první zápas na jaře po pěti měsících, takže doufám, že budeme nažhavení a tři body si necháme.