Domácí šli do vedení jako první, když hráč se sedmičkou na dresu, Pavel Lapeš, proměnil penaltu. Ta dle kouče hostujícího mužstva Milana Valachoviče zamíchala se zbytkem zápasu. „Byla uměle vytvořená. Rozhodčí nevěděl, co má pískat. Nevím, proč vůbec do hry vstoupil. Svými rozhodnutími přispěl k tomu, že se z fotbalu stalo něco, co z něj být nemělo,“ zněl rozlíceně Valachovič. Tasovický lodivod Miroslav Steinhauser nechtěl rozhodnutí hlavního arbitra komentovat. „Měl jsem to daleko, neviděl jsem na to,“ uvedl kouč Sokola. Lanžhotští pak do konce prvního dějství stihli srovnat na 1:1.

Znojemský Orel Antonín Bořuta
Hokejoví Orli řeší fluktuaci. Po exodu za lepším vítají srdcaře

Tasovičtí v následující části odskočili na 2:1 zásluhou Mičky a křehké skóre udrželi až do závěrečného hvizdu. Kvalitu domácích nakonec uznal i Valachovič. „Utkání jsme si prohráli sami. Domácí byli bojovnější a agresivnější. Klukům jsem říkal, že se tady tak hraje a bohužel jsme se z toho nepoučili,“ pronesl smířlivě stratég Lanžhotu. Jak zmínil Steinhauser, i jeho svěřence trápily problémy a zápas byl i o štěstí. „Nastoupilo proti nám velmi zkušené mužstvo. Ovšem kluci klání zvládli a vyhrál lepší tým,“ řekl domácí lodivod.

Jeho mužstvo zůstalo po středečním zisku tří bodů na pátém místě. Tasovičtí už v neděli nastoupí proti osmé Velké Bíteši. „Věřím, že zápas s ní zvládneme a v tabulce se posuneme na přední příčky,“ uzavřel Miroslav Steinhauser.

TJ Sokol Tasovice – Lanžhot 2:1
Poločas: 1:1. Branky: 12. Lapeš P. (pen.), 53. Mička – 32. Včelka. Rozhodčí: Fabeš – Müller, Novák. ŽK: 2:3. Diváci: 130.
Sestava TJ Sokol Tasovice: Konvalina – Garčic – Hrazdílek – Mička – Blahoudek - Lapeš P. (79. Paul) – Horáček – Švejkar (86. Lanšperský) – Odehnal – Kirschner – Švarc. Trenér: Miroslav Steinhauser.
Sestava Lanžhota: Llimeš – Hílek – Simandl (Dovhanyuk) 60. – Bartoš – Bartal (85. Lapin) – Šenk – Včelka – Žáček (46. Kleiber) – Krejčíř – Mikúšek. Trenér: Milan Valachovič.

Suverénka. Adéla Baranovská podala výborný výkon a ve své kategorii suverénně zvítězila.
Břeclavské gymnastky zářily na obou domácích závodech