Tasovický Švarc: Neděláme z remízy vědu, jedeme dál. V útoku jsme nečitelní

Znojmo – Poprvé na jaře sice nevyhráli, ale i víkendová remíza 1:1 s Kozlovicemi jim stačila k navýšení náskoku na čele divize D. O pátý jarní gól Sokola Tasovice se navíc postaral už pátý střelec. „Pokud se na nás někdo připravuje, tak asi neví, na koho přesně se má soustředit. Nestačí hlídat naše dva útočníky, udeřit může kdokoli," pochvaluje si osmadvacetiletý záložník Roman Švarc nečitelnost v zakončení jeho mužstva.

6.4.2016

Fotbalista Roman Švarc.Foto: sokoltasovice.cz

Proti Kozlovicím jste obdrželi gól až v posledních minutách duelu. Mrzí vás ztráta dvou bodů?

Měli jsme na tři, ale už před zápasem jsme věděli, že to bude velmi těžké. To se nám potvrdilo, soupeř byl hodně kvalitní. Koledovali jsme si o vyrovnání už dvacet minut.

Co předcházelo brance na 1:1?

Branka vyústila z několika kumulovaných chyb. Jednoduchý balon jsme odehráli do zámezí namísto odkopnutí jej na polovinu soupeře. Hráč hostí následně rychle zahrával aut, což jsme nezachytili a následně z vápna dostali gól. Bylo to asi hozené z jiného místa, ale nechci zbytečně spekulovat.

Jak se toho příště vyvarovat?

Soustředit se celých devadesát minut, ale šlo o první obdrženou branku asi po čtyřech zápasech. Neděláme z toho vědu, jedeme dál.

Dostali jste gól po čtyřech zápasech bez obdržené branky. Jedná se o vaši taktiku vycházet ze zabezpečené obrany a čekat na chyby soupeře?

Ano, říká se, že když tým nedostane gól, má aspoň bod. Tím se řídíme, a proto se snažíme hrát zodpovědně vzadu.

V tabulce jste se udrželi na prvním místě a dokonce jste zvýšili náskok. Překvapilo vás zaváhání soupeřů?

Nijak mě to nepřekvapuje, soutěž je vyrovnaná, spíš mě zaskočili konkrétní výsledky. Nečekal jsem, že Stará Říše dostane pět branek.

Na jaře jste vstřelili pět branek, o každou se postaral jiný střelec, v čem vám to pomáhá?

Pokud se na nás někdo připravuje, tak asi neví na koho přesně se má soustředit. Nestačí hlídat naše dva útočníky, udeřit může kdokoli. Jsme pro soupeře nečitelní.

Váš nejlepší podzimní střelec Miroslav Paul s osmi góly na jaře zatím střelecky mlčí, co se stalo?

Od té doby, co řekl v rozhovoru, že chce zdvojnásobit svůj gólový příspěvek, nedaří se mu střelecky. Má to od nás na talíři na každém tréninku. (smích) Na hřišti ale nadále odvádí dobrou práci a věřím, že se brzy zase trefí.

O víkendu vás čeká duel s předposledním Žďárem nad Sázavou, berete tohle utkání jako povinné tři body?

Nelze říct, že si jedeme pro výhru, týmy jsou nevyzpytatelné. Chceme samozřejmě všechny soupeře porážet, ale Žďár nechce sestoupit a udělá pro záchranu maximum.

Kominíci na roztrhání. Lidé čekají i měsíce na kontrolu

Jižní Morava – Topná sezona začala letos už v půlce září. Lidé řeší kontroly a čištění komínů na poslední chvíli. Kominíci mají plné kalendáře dlouho dopředu.

Fulghum představí ve Znojmě svou novou knihu. Diváky čeká i vystoupení

Znojmo – Po půldruhém roce zavítá v sobotu večer do Znojma populární americký spisovatel Robert Fulghum. V projektu scénických čtení Listování představí svou novou knihu Opravář osudů. Návštěvníci uvidí také představení podle jeho knihy s názvem Co jsem to proboha udělal.

Volební místnosti se opět plní voliči. Do desáté hodiny odvolila téměř polovina

Jižní Morava /INFOGRAFIKA/ - Od sobotní osmé hodiny ranní lidé opět odevzdávají hlasy v letošních sněmovních volbách. Do sobotní desáté hodiny dopoledne využila podle údajů jihomoravského krajského úřadu možnost volit téměř polovina oprávněných voličů. K urnám jich přišlo 48,2 procenta. Odvoleno už mají i jihomoravští lídři kandidátek. Volby na jižní Moravě se zatím obešly bez excesů, ve volebních místnostech je klid. V sobotu mohou lidé volit do druhé hodiny odpoledne, poté se volební místnosti uzavřou a začne sčítání hlasů.

Orli dvakrát vedli, přesto s Fehérvárem v prodloužení padli

Znojmo – I dva góly do šatny zapříčinily, že znojemští hokejisté si ze zápasu s Fehérvárem odnášejí pouze jeden bod. Ve třináctém kole mezinárodní soutěže EBEL prohráli 2:3 v prodloužení, přestože v zápase dvakrát vedli.