Proti Kozlovicím jste obdrželi gól až v posledních minutách duelu. Mrzí vás ztráta dvou bodů?

Měli jsme na tři, ale už před zápasem jsme věděli, že to bude velmi těžké. To se nám potvrdilo, soupeř byl hodně kvalitní. Koledovali jsme si o vyrovnání už dvacet minut.

Co předcházelo brance na 1:1?

Branka vyústila z několika kumulovaných chyb. Jednoduchý balon jsme odehráli do zámezí namísto odkopnutí jej na polovinu soupeře. Hráč hostí následně rychle zahrával aut, což jsme nezachytili a následně z vápna dostali gól. Bylo to asi hozené z jiného místa, ale nechci zbytečně spekulovat.

Jak se toho příště vyvarovat?

Soustředit se celých devadesát minut, ale šlo o první obdrženou branku asi po čtyřech zápasech. Neděláme z toho vědu, jedeme dál.

Dostali jste gól po čtyřech zápasech bez obdržené branky. Jedná se o vaši taktiku vycházet ze zabezpečené obrany a čekat na chyby soupeře?

Ano, říká se, že když tým nedostane gól, má aspoň bod. Tím se řídíme, a proto se snažíme hrát zodpovědně vzadu.

V tabulce jste se udrželi na prvním místě a dokonce jste zvýšili náskok. Překvapilo vás zaváhání soupeřů?

Nijak mě to nepřekvapuje, soutěž je vyrovnaná, spíš mě zaskočili konkrétní výsledky. Nečekal jsem, že Stará Říše dostane pět branek.

Na jaře jste vstřelili pět branek, o každou se postaral jiný střelec, v čem vám to pomáhá?

Pokud se na nás někdo připravuje, tak asi neví na koho přesně se má soustředit. Nestačí hlídat naše dva útočníky, udeřit může kdokoli. Jsme pro soupeře nečitelní.

Váš nejlepší podzimní střelec Miroslav Paul s osmi góly na jaře zatím střelecky mlčí, co se stalo?

Od té doby, co řekl v rozhovoru, že chce zdvojnásobit svůj gólový příspěvek, nedaří se mu střelecky. Má to od nás na talíři na každém tréninku. (smích) Na hřišti ale nadále odvádí dobrou práci a věřím, že se brzy zase trefí.

O víkendu vás čeká duel s předposledním Žďárem nad Sázavou, berete tohle utkání jako povinné tři body?

Nelze říct, že si jedeme pro výhru, týmy jsou nevyzpytatelné. Chceme samozřejmě všechny soupeře porážet, ale Žďár nechce sestoupit a udělá pro záchranu maximum.

ADAM HAVEL