Tasovičtí fotbalisté remizovali s Ratíškovicemi 1:1

Tasovice - Nováček krajského přeboru zaváhal. S osmým týmem tabulky pouze remizoval 1:1.

13.4.2009 1

Tasovice remizovali s Ratíškovicemi 1:1Foto: DENÍK/ Kateřina Hladíková

Ačkoli měli tasovičtí hráči spoustu šancí, nedokázali je využít. FK Baník Ratíškovice se tak mohl radovat z jednobodového zisku.

Už od první minuty utkání ukázaly domácí Tasovice, že chtějí vyhrát. Byly to právě ony, kdo také první vystřelil na bránu.
Střelecké štěstí domácím hráčům ale nepřálo. V průběhu hry se několikrát netrefil útočník Marek Dítě. Šance měl i Lukáš Čerstvý, ale ani on nedokázal protlačit míc až za záda brankáře Pelíška.

První gól utkání padl až ve čtyřiačtyřicáté minutě a překvapivě to byla branka hostů. Svůj tým přivedl do vedení Tomáš Svoboda.

„První poločas byl hodně vlažný. Pořád jsme nemohli najít rytmus, abychom se dostali do tempa a dali gól,“ vysvětlil trenér domácích Karel Šíbl.

Do druhé půle tak domácí hráči vstoupili ještě agresivněji a nebylo se čemu divit, že v takto vypjatém utkání padlo celkem šest žlutých karet. Hned v druhé minutě druhého poločasu domácí srovnali trefou Doležala na 1:1, další šance už ale proměnit nedokázali.

„Bylo to vyrovnané utkání. My jsme měli v druhé půlce spoustu šancí, které jsme ale nebyli schopni proměnit. O tom ale fotbal je. Svým hráčům nemůžu nic vyčítat. Bojovali až do konce. Bohužel máme špatné zakončení,“ povzdechl si první muž tasovické lavičky.

Kladně ohodnotil nedělní utkání i funkcionář klubu Ratíškovic Zdeněk Bláha. „Dnešní utkání bych zhodnotil tak, že favorizovaní domácí chtěli vyhrát a bylo to vidět už od začátku. Baník ale přijel připravený a odvezl si bod. Škoda jen, že jsme dostali gól po vyhraném prvním poločase. Upozorňovali jsme hráče, aby byli maximálně pozorní do desáté, patnácté minuty druhé půlky. To se nám bohužel nepodařilo. Dostali jsme gól ve druhé minutě. Myslím si ale, že ten výsledek odpovídá výkonu obou mužstev na hřišti. Baník zabojoval a po zásluze si odváží bod,“ shrnul utkání Zdeněk Bláha.

Ratíškovice tak zůstávají na osmé příčce, zatímco Tasovice jsou momentálně druhé. Mají však stejný bodový zisk jako první Rosice.

„Teď už se to změnit nedá. Musíme se soustředit na další utkání v Hrušovanech. Odvést dobrý výkon a body, které jsme doma ztratili, musíme vybojovat,“ dodal Karel Šíbl.

Autor: Kateřina Hladíková