Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Tasovičtí fotbalisté se opět střelecky trápili

Tasovice - Najít pořádného snajpra, to bude jasný úkol pro tasovické fotbalisty během zimní přestávky. Ačkoliv mnohdy své soupeře přehrají, jejich snaha vyjde vniveč v zakončení. Podobně to vypadalo i v utkání s Velkým Meziříčím, ze kterého brali pouze bod za remízu 2:2.

13.11.2012

Tasovičtí fotbalisté v utkání s Velkým Meziříčím.Foto: DENÍK/Romana Holišová

„Těžko se mi to hodnotí. Chtěl jsem za každou cenu vyhrát. Srazily nás dvě individuální chyby, po kterých jsme prohrávali 0:2. Do konce prvního poločasu jsme neproměnili dvě šance, mohlo to být 2:2. Zápas by vypadal jinak, kdyby se nám to podařilo zkorigovat. Trápíme se v koncovce a sráží nás naše vlastní chyby," konstatoval tasovický trenér Tomáš Šťastný.

Velké Meziříčí se snadno dostalo do dvoubrankového vedení. Nebylo tak nebezpečné, jak by se podle výsledku zdálo. „Začali jsme dobře, ale pak jsme měli asi dvacet minut hluché místo, kdy jsme balóny jen nakopávali. Se štěstím jsme dali dva góly, které nás zvedly," poznamenal velkomeziříčský trenér Libor Smejkal.

Obě branky Velkého Meziříčí vstřelil Pavel Simr. „Upozorňoval jsem hráče na Simra, který z ničeho dokáže dát gól. Potvrdil to i proti nám," podotkl tasovický kouč.

Tasovice snižovaly dvougólové vedení soupeře v 54. minutě z pokutového kopu. Paulova střela šla nejprve do brankáře, od kterého se míč odrazil zpět ke střelci, a ten až na druhý pokus trefil volný prostor v bráně. V 88. minutě pak tasovický kapitán Čerstvý vyrovnával. Ještě v samotném závěru měli Tasovičtí obrovskou šanci, když zahrávali standardní situaci. „Škoda poslední standardky, mohli jsme vyhrát. Rozhodlo ale to, že jsme v první půlce neproměnili dvě tutovky," mínil tasovický hráč Marcel Blahoudek.

Ten je na hřišti nepřehlédnutelný svým nasazením a zápalem pro hru. „Jsem tasovický odchovanec, proto se snažím hrát srdcem pro diváky," dodal.

Tasovický trenér musel opět improvizovat v útoku. „Vyžrálek si v týdnu vykloubil rameno, tak nemohl hrát," doplnil Šťastný.

Tasovice mají za sebou první půlku letošní sezony. Jsou s dvaceti body na osmém místě. Od čtvrté příčky je ale dělí jen tři body. V neděli odehrají předehrávku jarního kola s Hodonínem. Ke splnění podzimního cíle potřebují vyhrát.

Autor: Romana Holišová

13.11.2012 VSTUP DO DISKUSE

Kotlíkové dotace: zbývá jen polovina peněz, lidé už zažádali o 63 milionů

AUTOMIX.CZ
3

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Celníci objevili dvě nelegální herny. Od začátku roku zabavili přes sto automatů

Blanensko – Víc než sto zadržených herních automatů a hotovost ve výši téměř padesát tisíc korun a padesát eur. To je výsledek kontrol, který od začátku roku provedla Celní správa v Jihomoravském kraji.

V kůži archeologů. Lidé si vyzkouší práci s detektorem kovů

Jižní Morava /TIPY NA VÍKEND/ - Prohlédnout si naleziště i historické předměty mohou v sobotu lidé na jižní Moravě. Instituce v celém kraji oslaví Mezinárodní den archeologie.

Vnuk Alfonse Muchy neuspěl s odvoláním. Epopej patří Praze

Praha, Moravský Krumlov - Cyklus Slovanská epopej patří Praze, nikoliv rodině jeho autora Alfonse Muchy. Skutečnost ve čtvrtek potvrdil pražský městský soud, který zamítl odvolání Johna Muchy. Ten bude ve sporu pokračovat. „Podám dovolání k nejvyššímu soudu,“ oznámil malířův vnuk. Pražští galeristé monumentální cyklus vystaví napřesrok v pražském Obecním domě. Sály stále nabízí i Moravský Krumlov.

Někteří lidé chtějí, aby sommelieři běhali v kroji, usmívá se Babisz ze Salonu

Valtice /ROZHOVOR/ – Překvapení? Mírné. Hlavní sommelier Salonu vín sídlícího na zámku ve Valticích Marek Babisz je přesvědčený o síle a kvalitě místa, kde lze ochutnat nejlepších sto vín každého roku. Proto ho triumf v soutěži Top vinařský cíl České republiky nezaskočil. „Jsme kvalitním turistickým cílem, proto jsme ve skrytu doufali, že bychom vyhrát mohli,“ říká Babisz v rozhovoru.