„Soupeři gratuluji, protože vyhrál zaslouženě. My jsme naši aktivitu nedokázali proměnit v branky, a tím jsme si zápas prohráli. Když jsme dvacet minut v prvním poločase a celé druhé dějství byli jasně lepší a nedáme gól, tak to se potom těžko vyhrává. Navíc jsme spálili dvě naprosto gólové šance, to by se nám nemělo stávat. Pak uděláme fatální chybu v obraně a dostaneme dva góly, co víc k tomu říct," uvedl tasovický trenér Jiří Fryš.

Dosta velice obstojně bránila, čisté konto mluví za vše. „My jsme sem jeli pro tři body, které jsme si odvezli. Zápas jsme sice neodehráli přesně podle našich představ, ale to důležité jsme splnili, a to sice tři body, které nám velice pomohou v zachraňování v soutěži. Myslím, že jsme Tasovice přehráli svoji fotbalovostí a produktivitou," líčil trenér Bystrce Radek Toman.

Zápas se hodnotil těžce i domácím hráčům. „Měli jsme bezesporu více ze hry, ale srazila nás nízká produktivita v útoku. Kdybychom proměnili alespoň jednu z gólových příležitostí, zápas by se vyvíjel naprosto jinak. Bystrc nás určitě přehrála právě produktivitou. Měli čtyři šance, z toho jim padly dva góly. My jsme měli šancí dvakrát tolik a gól jsme nedali. To už o něčem svědčí," řekl tasovický záložník Petr Horáček.

On sám připravil ideální pozici ke skórování jarní posile Mucalovi, který ale špatně zpracoval míč a volné místo v bráně netrefil. „Nejsme na tom dobře psychicky a bojíme se na sebe vzít odpovědnost za střelbu," doplnil Horáček.

Tasovice ještě na jaře nevstřelily branku. „Je to naší mizernou koncovkou, prostě neproměňujeme tutové šance. A o tom to je, my si šance vytvoříme, ale neproměníme je. Do dalších zápasů musíme zapracovat na důrazu v koncovce, protože dva zápasy bez vstřeleného gólu jsou tragédií," popsal tasovický Fryš.

Další utkání čeká tasovické fotbalisty v sobotu ve Vyškově. Ten sice v tabulce sousedí s tasovickým týmem, ale na jaře ještě neprohrál.

22. kolo divize D: TJ Sokol Tasovice – FC Dosta Bystrc 0:2 (0:1)

Branky: 45. Hajn, 67. Dolina. ŽK: Helebrant – Šíp, Fousek, Klusák, Lidmila. Rozhodčí: Ságl – Reich, Nejedlý. Diváků: 290.

Tasovice: Gábor – Čerstvý, Krátký, Blahoudek, Vyžrálek (62. Vítek, 87. Čermák), Horáček, Mašek (62. Doležal), Paul, Mucala, Šuráň, Helebrant.

Bystrc: Kukleta, Fousek, Hajn (70. Zedníček), Drbal, Lidmila (70. Bárta), Jirásek, Kugler, Šíp, Doležel (83. Urbánek), Dolina, Klusák

VOJTĚCH POJER