Hlavní příčinou tohoto nezdaru bylo podle něj proměňování vyložených šancí, které tým měl, ale nedokázal je zužitkovat. I na tuto disciplínu se tým během zimní přípravy zaměřil. Většinu přípravy absolvovali hráči v Tasovicích a pravidelně se také dojížděli připravovat na umělou trávu do Hrušovan. Vrcholem bylo pak soustředění v Nové Včelnici na Jindřichohradecku.

Kádr doznal několika změn, tým opustili útočníci Ladislav Mucala a Jakub Velčický. Naopak Tasovičtí přivedli trojici mladíků ze znojemské juniorky Daniela Hlávku, Luďka Juhaňáka a Tomáše Šrámka. Do přípravy se zapojil také sedmadvacetiletý Štefan Czucz.

„Další dva hráče na posílení máme ještě v jednání. Od nových posil čekáme zkvalitnění hry, ale musíme být realisté. Divizi nebudou hrát hráči kvalit druhé ligy," dodal ke změnám v kádru kouč Kalaš.

Původně chtělo vedení Tasovic posílit útok, ale po odchodu dvou útočníků je tomu spíše naopak, a tak se jedná o změny „post za post". Přišel jeden útočník, dva záložníci a dva obránci. Jeden útočník je ještě v jednání.

„Na angažmá v Tasovicích se těším, protože s většinou hráčů se znám z 1. SC Znojmo. Divize je podle mě o něco kvalitnější než juniorská liga. Snad se nám podaří divizi zachránit a hrát v poklidu střed tabulky," uvedla jedna z posil Tasovic Tomáš Šrámek.

Tým Tasovic byl podle trenéra při jeho příchodu ve špatném psychickém rozpoložení, před sezonou vedení plánovalo poklidný střed tabulky a to se jednoduše nedařilo plnit.

Podle Kalaše záleží také na situaci moravským celků ve vyšších soutěžích. Podle toho se pak bude rozhodovat, kolik jich bude z divize sestupovat. „Ve druhé lize není do sestupu namočen žádný tým, takže to nám zatím vyhovuje a samozřejmě doufáme, že Zlín se zachrání. V MFSL je to o něco horší, takže by z divize mohli až dva týmy a v tom okamžiku by nám mohlo třicet bodů stačit k záchraně," uvažuje Kalaš.

Do jarní části sezony jde nyní tým Tasovic s cílem udržet moravskoslezskou divizi a sází na týmového ducha, který podle trenéra bude rozhodovat. Většina domácích zápasů bude proti soupeřům, kteří stejně jako Tasovice bojují o záchranu.

K prvnímu mistrovskému utkání nastoupí hráči Tasovic příští neděli proti Hodonínu. Zápas začíná od 15.00 hodin. „Jdeme do toho s cílem jednoznačně vyhrát," dodal trenér Tasovic Kalaš.

MARTIN SMEJKAL