Tasovické čeká před zimní pauzou poslední souboj, ve kterém mohou získat až tři body. Bystřice, která dnes dorazí na jejich domácí půjdu, je v tabulce poslední. Ať už body domácí získají či nikoli, jaro pro ně bude náročné. Zápas se hraje od 13.30 hodin.

Závěrečný trénink mají Tasovice za sebou. K menšímu zranění v něm přišel Roman Švarc, ale je už v pořádku a nastoupí. Z dlouhodobě zraněných dnes tým nikdo neposílí. „Marodi jsou stále stejní, takže nám nezbývá než to uhrát bez nich," odkryl domácí hráč Miroslav Paul.

Tasovice hrají doma, což by mělo zlepšit jejich výkon. Podpora fanoušků žene hráče logicky k dobrým výsledkům a na to trenér spoléhá. „Je třeba být na začátku těmi aktivnějšími a určit tempo hry. Když hrajeme venku a dostaneme gól, hráči se stáhnou a už jen brání. Kdežto doma to znají, fanoušci je ženou, ale hlavně si věří a jdou do útoku," popsal tasovický trenér Milan Kalaš.

Tasovičtí musí využít také toho, že utkání začíná poměrně brzy. Hosté vyjíždí ráno a cesta je tak může unavit. Navíc se utkání přesunulo z původně stanovené neděle na dnešek. „Hraje se nakonec v sobotu, protože o to hosté požádali a my jsme jim vyhověli," připomenul Kalaš.

Získané body už Tasovicím významně jaro nezmění. Již nyní vědí, že bude těžké. Ale nevzdávají se a chtějí body urvat pro sebe. „Je to soupeř, kterého bychom měli porazit. Hráli jsme s nimi už v prvním kole, kde jsme vedli 2:0 a měli jsme ještě několik šancí, ale nakonec jsme díky vlastním chybám, dovolili soupeři srovnat," připomněl poslední utkání s Bystřicí tasovický hráč Zdeněk Severa.

Domácí tedy musí čerpat z toho, co mají. „Hlavně bychom neměli dělat to, co proti Vyškovu i Staré Říši. Tedy odevzdat jim celý první poločas," míní trenér Kalaš.

Když Tasovičtí vyhrají a získají tři body, budou na patnácti. „Pokud ale chceme přemýšlet o záchraně, je třeba mít na konci alespoň třicet bodů," odkryl Kalaš.

Tasovičtí tak vědí, že je čeká náročná zimní příprava, ve které musí podle trenéra především zlepšit svoji psychickou kondici. S čím pak nastoupí do jarní sezóny, bude teprve vedení klubu řešit.

ROMANA ČERNÁ