Spadla z vás tedy nervozita z předchozích týdnů?

Hráli jsme bez starostí. Trenér dal šanci i nějakým klukům z juniorky a ti se své šance zhostili dobře. V Opavě jsme zaslouženě zvítězili.

Je v týmu stále hořkost z konečného třetího místa?

Zklamaní jsme byli spíš minulý týden po domácím výprasku 0:4 od Vlašimi. Prakticky bylo po postupových nadějích a Karviné stačilo jednou vyhrát. Teď už ale bereme sezonu jako úspěšnou.

Vstřelil jste dvě branky. Cítil jste se v zápase dobře?

V prvním poločase se mi moc nedařilo, ve druhém už to bylo herně lepší. Dostal jsem se do tří šancí a dvě proměnil. Jsem rád, že jsem mužstvu pomohl.

V sezoně máte před posledním kolem osm vstřelených gólů. Jak hodnotíte svou produktivitu?

Není to moc. Branek mohlo být ještě víc. Třeba bilanci ještě rozšířím v posledním utkání doma s Vyšehradem a jednu nebo dvě trefy přidám.

Tabulku střelců druhé ligy vede váš bývalý spoluhráč ze Znojma Jan Pázler. V Hradci Králové se zatím trefil sedmnáctkrát. Co říkáte na jeho počin?

Jsme kamarádi a určitě mu to přeju, často si píšeme a podporujeme se. Věděl jsem, že má výborné zakončení, a není to pro mě žádné překvapení. Ve Znojmě dával podobně gólů jako já. Myslím, že se minulý rok trefil devětkrát.

Při boji o postup jste chyběl ve dvou duelech kvůli osmi žlutým kartám. Mrzí vás, že se jste neudržel počet napomenutí?

Vědělo se už v zimě, že asi dvě utkání vynechám. Je skoro nemožné, abych odehrál s jednou žlutou kartou celé jaro. Jsem důrazný hráč a asi to ode mě víc bolí. Rozhodčí také rozdávali dost karet na podzim. Bylo na vedení, aby si s tím poradilo a dovedlo někoho místo mě. Bohužel jsem klukům nemohl pomoct. Byl jsem se na ně podívat a kousal si nehty. Chci se toho další sezonu vyvarovat, abych zas dva zápasy nestál.

Druholigoví střelci
Jan Pázler (Hradec Králové) – 17 branek
Lukáš Budínský (Karviná) – 11 branek
Ladislav Martan (Varnsdorf) – 10 branek
… 5. Libor Žondra (Znojmo), Richard Kalod (Č. Budějovice) – 8 branek