„My jsme na hřišti odevzdali to, co jsme odevzdat měli, ale teď už to není v našich silách," krčil rameny Heinz, který si v sobotu zahrál v místě svého bydliště.

Na zápas v Holici jste se hodně těšil. Jste teď zklamaný, že jste prohráli o dvě branky?

Na zápas jsem se určitě těšil. Chtěli jsme tady vyhrát, ale Holice nás potrestala za naše obrovské chyby a myslím, že za vítězstvím šla daleko víc než my, protože byla agresivnější. My jsme tam měli velice slibné šance, já jsem šel sám na gólmana, dal jsem břevno, Todor (Yonov, pozn. red.) nedal penaltu. Chyběl nám ten kontaktní gól. Ve druhém poločase jsme byli lepší herně, měli jsme víc šancí, ale chyběla nám větší agresivita v koncovce a chladnější hlava.

Zlomovým momentem zápasu byla možná ta vaše neproměněná šance za stavu 0:0. Taková tutovka by se asi měla proměňovat, že?

To určitě, jestliže jdu sám na gólmana. Já jsem ho chtěl přehodit. On měl na zadní tyči úplné volno, takže jsem to chtěl řešit jinak, ale pak už byl blízko mě, tak jsem se ho snažil přelobovat. Zvolil jsem to blbě, měl jsem si ho obstřelit.

Holice nastoupila v nezvyklé sestavě, sázela hodně na ofenzivu. Proč se vám nepovedlo vstřelit ani gól?

Holice nás v první půli zaskočila svoji agresivitou. Ve druhé půli jsme trochu přitvrdili my, ale takhle jsme měli hrát i v první půli. V koncovce jsme byli horší než domácí.

Vítězstvím jste si definitivně chtěli pojistit prvenství ve Fotbalové národní lize a to se vám nepovedlo.

Bohemka prý ale naštěstí prohrála 3:2. Máme lepší vzájemný zápas, takže bychom už měli být první. Čeká nás pak ale ještě jeden zápas v Pardubicích a ten budeme chtít taky vyhrát.

Sezona tedy pro Znojmo skončí historickým úspěchem. Jak jste s angažmá na jihu Moravy spokojen po osobní stránce?

Já myslím, že jsem tam odvedl celkem dobrou práci a celé mužstvo pracovalo velice dobře. Myslím, že pro Znojmo a pro všechny kluky je to obrovský úspěch. Já jsem tam šel s tím, abych hrál a aby mě fotbal bavil, což se mi jednoznačně splnilo.

Postup jste si sportovní cestou vybojovali, teď však ještě musíte čekat, zda si první ligu skutečně zahrajete. Jak moc je to pro vás nepříjemné?

No vidíte, takhle to v tom českém fotbale funguje, že si nějaké mužstvo něco vybojuje a jenom kvůli tomu, že nějací borci tam nahoře rozhodují o tom, jestli máte tolik nebo tolik sedaček, tak vás nenechají hrát na stadionu. Jsou to nesmysly a bohužel to není vůbec dobrá propagace pro český fotbal. Tady je vidět, jací páni to tam vedou. Ve světě je to úplně jedno, jaký má stadion, ten, kdo postoupí. Tam je to o tom, že si to ten tým zaslouží. Jestli máme dva a půl tisíce sedaček nebo čtyři tisíce… Tyhle věci českému fotbalu ubližují. Já jenom můžu říct, že ti páni by se nad sebou měli zamyslet.

Věří hráči, že se bude ve Znojmě hrát nejvyšší soutěž?

My už pro to víc udělat nemůžeme. My jsme na hřišti odevzdali to, co jsme odevzdat měli, ale teď už to není v našich silách.