S jakými plány jdete do juniorské soutěže?

Je to soutěž uzavřená, takže z ní nikdo nepadá. O to je to lepší na psychiku kluků, že se nikdo nemusí strachovat ze sestupu. Cílem juniorky je, aby se kluci připravili na dospělý fotbal. Je to dobré i pro A tým, protože kluci, kteří nějakou dobu nehráli, se mohou v juniorce rozehrát.

Jak jste sestavili kádr juniorky?

Přišli cizinci Marič a Jurič, kteří jsou ročník devadesát tři. V přípravě za nás hrál i Reljič, protože ještě neměl vyřízenou registračku. V testech se osvědčil Šrámek. Pak naskočí kluci, kteří ukončili dorost, Melecha, Hověz, Juhaňák, Hlávka. Z hostování v IE Znojmo jsme stáhli Horáka a z juniorky Brna Stáňu. V přípravě za nás pravidelně nastupovali z A týmu Hříbek, Cihlář, Odehnal, Simerský, Zifčák.

V přípravě chytal zejména Doleček. Jaké s ním máte plány?

Vypadá to, že by měl stabilně nastupovat. Je to třetí gólman prvoligového týmu, je mladý, takže by měl chytat.

Odehráli jste tři přípravné zápasy a všechny jste vyhráli. Porazili jste dokonce nováčka třetí ligy Třebíč. Jak jste spokojený s výkony v těchto utkáních?

Zápas s Třebíčí se mi herně líbil a ty ostatní, i když jsme měli převahu, se mi nelíbily. Nedali jsme šance, které jsme si vytvořili. To mě mrzí, to by nás v sezoně mohlo mrzet.

Jak moc tedy budete spolupracovat s A týmem?

Tam je to dané, protože dennodenně pracujeme spolu s Leošem Kalvodou, když jsem asistentem u áčka. Mám naprostý přehled, jak kdo vypadá. Samozřejmě jsem v kontaktu s trenérem devatenáctky, kdo by připadal v úvahu na zápas juniorky. Tohle vše funguje naprosto perfektně.

A tým má za sebou dva zápasy bez prohry a získal dva body. Co na to říkáte?

Určitě jsme spokojení. Na Dukle nám nikdo nevěřil. O to víc to potěšilo, že jsme hráli dobře a ve druhém poločase jsme soupeře přehrávali. Zápas s Teplicemi bylo utkání dvou rozdílných poločasů. V první půlce jsme hráli dobře, měli jsme šance, a ve druhé nás Teplice trochu přitlačily. Bod jsme si ale zasloužili.

Profil trenéra

Tibor Duda dva roky vedl devatenáctku Znojma a nyní je trenérem juniorky a asistentem trenéra Kalvody u A týmu. Do ligy nastoupil v osmnácti letech ve Válcovnách Frýdek–Místek, pak šel na vojnu do Dukly Jihlava a odtud do brněnské Zbrojovky. Jako trenér má za sebou angažmá ve druhé lize v Bystrci, s Jihlavou do této soutěže postoupil. Dále trénoval v několika třetiligových týmech jako Poštorná, Kohoutovice, Zeman Brno. V roce 2008 byl odsouzen v korupční kauze v Bystrci a dva roky nesměl působit ve fotbale. „Je to černé období mého života. Už se k této kapitole nechci vracet," říká k této záležitosti.

Juniorská liga
Juniorská liga byla zahájena se začátkem sezony 2012/13. Účastní se jí povinně všechny prvoligové a dobrovolně přihlášené kluby z Fotbalové národní ligy. Soutěž je vyjmuta z ligové posloupnosti, nepostupuje se ani nesestupuje a primárně je určena pro hráče do 21 let. V každém utkání může tým až pětkrát střídat a nastoupit mohou maximálně tři cizinci, kteří jsou například v týmu na testech a nemají registrační průkaz. Dále může nastoupit pět starších hráčů a maximálně dva ze soupisky A-mužstva. Hlavním cílem této soutěže bylo zapojení do hry mladých hráčů, kteří končí v dorosteneckých soutěžích a v kádru A-mužstva si nenajdou uplatnění. Soutěž má rovněž pomoci mladým hráčům v přechodu z mládežnických kategorií do dospělého fotbalu.
Zdroj: www.juniorskaliga.cz