Hlavního trenéra vítězů Zdeňka Macháčka ale triumf 1:0 až tolik netěšil. „Spíš je škoda, že dva mančafty ze Znojemska asi z této soutěže sestoupí," poukázal na tabulku, kde jsou oba soupeři na dvou posledních místech.

Dostavila se po první výhře pro tým velká úleva?

Kluci hlavně poznali, jak po dvaceti zápasech chutná vítězství. Jinak to vesměs nic neznamená, i tak jsme suverénně poslední. Ale aspoň se na tabulku lépe dívá.

Mělo první vítězství přijít dřív?

Každopádně. Na podzim jsme prohráli spoustu zápasů o gól, tam jsme to měli zvládnout a dvě až tři vítězství získat. Na jaře ne, tam jsme třikrát dostali příděl. Až se Znojmem jsme měli první šanci.

Hráči vítězný pokřik v kabině nezapomněli?

Nezapomněli, zazněl. (úsměv)

Zlepšily tři body náladu uvnitř týmu?

Víkend byl daleko lepší, ale my i vedení bojujeme hlavně o čest, abychom soutěž dohráli a neudělali nějakou ostudu.

Byla pro vás výhra cennější i kvůli tomu, že přišla s okresním rivalem?

Ať už s Moravským Krumlovem, nebo FK Znojmo jsou zápasy vždy vyhrocené, ale nám to nijak nepomohlo, ba naopak jsme soupeře výhrou možná také odsoudili k sestupu. Je škoda, že dva znojemské mančafty asi z této soutěže sestoupí. Kluci derby určitě brali prestižně, má jiný nádech než s týmy z Brněnska nebo Hodonínska.

Je náhoda, že tabulku krajského přeboru uzavírají dva celky ze Znojemska?

Není. V okrese je obrovský problém sehnat kvalitní hráče, natož si je vychovat. Jedná se o dlouhodobý proces, oba dva týmy na to doplácejí. V našem případě bude velký problém zastavit i pád do I. A třídy. Lepší je situace na Brněnsku, kde je spousta kvalitních celků i hráčů.

Může první výhra mužstvo nakopnout k dalším tříbodovým zápasům?

Nevím, zda budou vítězství přibývat, ale do každého utkání jdeme s tím, že body chceme. Jenže kvalita soupeřů je jinde a je složité s nimi celý zápas držet krok.