Tým sídlící ve znojemské části Oblekovice vloni postoupil do krajského přeboru a v soutěži se poměrně dobře zabydlel. Po podzimní části se tým IE Znojmo nachází v horní polovině tabulky a trenér Tomáš Pěnkava je zatím s výkony svých svěřenců spokojený.

Jste spokojen se šestým místem po podzimní části?
Určitě jsem spokojený. Nejvíc mě potěšilo, že jsme se dokázali soutěži přizpůsobit, nehráli jsme druhé housle a ukázali jsme, že fotbal hrát umíme i ve vyšší soutěži. Jsem rád, že jsme neztráceli jak po fyzické, tak i po psychické stránce, že jsme se se soutěží vyrovnali.

Máte stejně bodů jako mužstvo na čtvrtém místě a na prvního ztrácíte deset bodů. Neuvažovali jste třeba o dalším postupu?
Ne, na to vůbec nemyslíme. Soustředíme se na jednotlivá utkání a takově věci neřešíme.

Překvapili vás něčím hráči nebo naopak zklamali?
Jsem tady zhruba tři a půl roku a hráči se moc nemění.Určitě byl přínosem příchod mladého Procházky z 1. SC Znojmo, dal nějaké góly. Hráči podávali stabilní výkony. Vyloženě, že by někdo překvapil nebo zklamal, tak to určitě ne.

Jak vypadá vaše zimní příprava?
Letos jsme přípravu trochu pozměnili, v lednu jsme neodehráli ani jeden přípravný zápas. V mančaftu nejsou téměř žádné změny, není co zkoušet. Nechtěl jsem, aby zápasů bylo moc, protože hrozí zranění a takové věci. Tady se přece jen trochu trénuje jinak, než ve vyšších soutěžích. Trénovali jsme čtyřikrát týdně. Běhání venku, spinning, posilovna, tělocvična a nově jsme zapojili cvičení pilates, aby byla trošičku změna.

Jak hráči tuto novinku v tréninku přijali?
Ze začátku se na to kluci netvářili s důvěru, ale teď na sobě cítí, že to mělo něco do sebe.

Plánujete nějaké posily nebo budete v týmu někoho zkoušet?
Zkoušíme mladé hráče, ale že bychom měli vyloženě nějaké posily, to ne. Chceme pracovat s hráči, které máme.

Jaké máte cíle do jarní části?
Vždycky říkám, dobře začít sezonu, to je základ. Pak v tom pokračovat i na jaře a získat co nejvíc bodů. Prostě hrát dobrý fotbal, jaký jsme hráli na podzim. Takový, se kterým byli lidi místy i spokojeni. Přeci jenom to hrajeme pro zábavu.

Co to pro vás znamená dobrý fotbal?
To znamená fotbal technický, fotbal založený na přihrávkách, ne žádné nakopávání. Snažíme se kluky učit hrát fotbal tak, aby z toho měli radost oni, abych měl radost já a také fanoušci. Žádné hraní na výsledek nula nula, že to zavřeme a budeme čekat, co vymyslí soupeř. Chci otevřenou hru, kde padají góly, a to i za cenu, že můžeme prohrát.

Těší vás tahle práce?
Těší. Na postup jsme ani vloni nemysleli. Podařilo se postoupit a já jsem spokojený a to i s tím, jak mužstvo vše dosud zvládlo.

Jak jste spokojený s podmínkami v klubu?
Na krajský přebor máme velmi dobré podmínky. Myslím, že kdo k nám přijede, je spokojený. Rozšířili jsme kabiny, snažíme se zlepšovat i zázemí.

Hrával jste v Rakousku, přibližuje se úroveň fotbalového zázemí v Česku tomu rakouskému?
Co se týká našeho klubu, tak zázemím, kvalitou trávníku jsme na podobné úrovni. Ale tím naše cesta rozhodně nekončí.

Podobné podmínky jako máte vy jsou v Rakousku v každé vesnici?
To ano. Tady to není zvykem, že by byla hřiště na takové úrovni.

ROMANA HOLIŠOVÁ