Po minulé sezoně si stěžovali na slabou produktivitu a stejný problém je trápí i na startu té nové. Fotbalisté divizních Tasovic mají po čtyřech kolech tři body za tři remízy a dali jen pět branek. „Je to tak. Nálada teď v týmu není úplně dobrá. Počítali jsme s lepším umístěním," komentoval záložník Petr Horáček bodový zisk a čtrnácté místo v tabulce.

Hra celku ze Znojemska přitom není vůbec špatná. I v prvním duelu s ambiciózní Vrchovinou prohrál jen o gól. „Po herní stránce jsem s výkony poměrně spokojený, ale naše koncovka je katastrofální. Ukázalo se to v plné nahotě v posledním zápase. Vedli jsme, měli zápas pod kontrolou. Jenže jsme neproměnili asi deset vyložených šancí a soupeř nás v devadesáté minutě potrestal," popsal kouč Miroslav Steinhauser problém v posledním remízovém utkání proti nováčkovi ze Ždírce nad Doubravou.

Výsledky Tasovic
- 1.kolo: Vrchovina – Tasovice 2:1
- 2. kolo: Tasovice – Stará Říše 1:1
- 3. kolo: Bystřice nad Pernštejnem – Tasovice 2:2
- 4. kolo: Tasovice – Ždírec nad Doubravou 1:1
- 5. kolo: Kozlovice – Tasovice (neděle 6. září od 16.30)

V útoku za Tasovice nastupuje mladý Petr Kirschner a o něco zkušenější Miroslav Paul. Na střídání jsou pak připravení další nezkušení hráči. „Určitě neházím vinu na mladé. Prostě nám to tam teď nepadá a chybí nám i štěstí. Na tréninku se koncovce hodně věnujeme a snad se to brzy lepší," přiblížil stratég.

„Kluci v útoku mají velký potenciál, musí na sobě makat. Ale proměňování šancí je slabina většiny mužstev, která vepředu nemají hráče se zkušenostmi z vyšších soutěží," přidal se Horáček, jenž platí v sedmatřiceti letech za nejostřílenějšího člena tasovického kádru.

Určitou roli v ne úplně povedeném začátku může hrát pozdější start přípravy na novou sezonu. Tasovice začaly trénovat až 19. července. „Na tom nezáleží. Čím byla příprava kratší, o to byla intenzivnější. Jde o to, že se potřebujeme chytnout nějakou výhrou. Pak už to snad s námi bude lepší," myslí si Horáček.

Příležitost na prolomení smolné série a první výhru v nové sezoně mají tasovičtí fotbalisté už tuto neděli. Od půl páté odpoledne hrají na hřišti Kozlovic. „Jde o nováčka soutěže, proto o něm moc nevíme. Předpokládám, že mu nechybí elán. Start do divize měly Kozlovice dobrý," vyhlíží duel s devátým celkem tabulky kouč.

„Čeká nás dlouhá cesta a chceme se odvděčit třemi body fandům, co s námi jezdí i ven," burcuje Horáček.