Za vším stojí kromě týmu trenér Tomáš Šťastný. K mužstvu přišel předminulou sezonou a z nového stroje dokázal udělat fungující mašinu.

Jak hodnotíte podzimní část divize z pohledu Tasovic?
Podle mého názoru se nám podzimní sezona povedla nad očekávání. Mé přání bylo hrát okolo sedmého místa, takže s umístěním a předvedenou hrou panuje z mé strany maximální spokojenost.

V létě jste udělali několik vynucených změn. Na poslední chvíli přišlo pár hráčů. Jak zapadli?
Jak Helebrant, Kirschner, Hycl, tak i Mašek byli na svůj věk pro naše mužstvo přínosem. Na Helebrantovi bylo znát, že už má nějaké zkušenosti z dospělého fotbalu a vyšší soutěže. Také mě příjemně překvapil tím, jak disciplinovaně u nás odehrál podzimní část sezony, oproti referencím, které o něm šly. Kirschner přes svoje mládí určitě odváděl solidní výkony a jeho fotbalový růst bude gradovat.

Loni jste hráli o záchranu, letos jste na špici. Budete chtít tento vzrůstající trend udržet?
Mužstvo prokázalo již na jaře, že kvalita v něm je, a teď na podzim to jen potvrdilo. Sám za sebe můžu říct, že bych se případnému postupu nebránil, ale je to také samozřejmě otázka financí.

Čekal jste před sezonou, že budete po podzimu čtvrtí?
Vůbec ne. Obzvláště po zranění Petra Krátkého, počátečních problémech se stopery a špatných výsledcích v přípravě. O to více mne těší, co jsme dokázali, a nesmíme ještě zapomenout na pohár.

Jak se bude měnit mužstvo během zimní přestávky. Máte už nějakou představu?
Po zimní přestávce by měl začít celý podzim zraněný Petr Krátký. Pro jarní část sezony počítám se všemi hráči, co byli v kádru až na Víťu Trmala. Ten odchází do Rakouska a za něho budeme hledat náhradu. Musíme se s tím nějak vypořádat.

Když vzpomenete na podzim, který zápas byl pro vás nejhorší a naopak?
Nejhorší zápasy byl doma s Pelhřimovem, který jsme prohráli 0:3. Nejlepší jsou všechny, které vyhrajete. Tak už to v životě sportovců chodí.

Hráli jste také pohár s Duklou Praha. Jak na tento duel vzpomínáte?
Byl to pro nás velký svátek a zážitek. Dukla nám po všech stránkách ukázala, jak to funguje v profesionálním klubu. Jen mě mrzí, že jsme nevstřelili alespoň jednu branku.

Kdy zahajujete zimní přípravu?
Přípravu začínáme dvacátého ledna. Bude trvat osm týdnů. Cílem bude zlepšení obrané fáze celého mužstva a vypilování presinku. Čeká nás dohromady osm přípravných zápasů.

Takže už máte přesně vytipované soupeře?
Domluvená máme už všechna přátelská utkání. Budeme hrát s Vojkovicemi, Ivančicemi, Moravským Krumlovem, Neudorf bei Staatzem, Zbrojovkou, Znojmem, Břeclaví a s Novosedly.

Bude se nějak přetvářet herní styl Tasovic nebo jen utužíte to, co právě praktikujete?
Herní styl přetvářet určitě nebudeme. Moje vize je dát víc branek jako soupeř. Takže budeme hrát stejně jako doposud.

Co se týče některých zvučných jmen. Plánujete někoho takového přivést?
Neplánuji. Mužstvo funguje, je v něm přátelská a kamarádská atmosféra, tak zatím není důvod do něho zasahovat.

Jak to vypadá do budoucna se Zdeňkem Doležalem, který v sezoně hodně laboroval se zdravím?
Zdeněk marodil se žebry a kolenem ke konci podzimu. Teď to vypadá, že se dá do pořádku. Když jsem s ním mluvil, tak si dělal srandu, že začne až v březnu, až vyjde pořádně sluníčko, s čímž přijde i forma.

Hodně se mluví o zlepšování fotbalistů, platí to i u trenérů?
Moc na tom nepracuji, protože na to nemám dostatek času, ale hodně sleduji Barcelonu. Líbí se mi její herní styl. Už jsem ale také přemýšlel o pár dnech stáže buď u pana Komňackého v Jablonci, nebo u mého bývalého spoluhráče z Vídně, který momentálně dělá sekretáře a asistenta trenéra u vídeňské Admiry.

Co vůbec čekáte od jarní části?
Udržení si stejných pozic jako na podzim. Je mi ale jasné, že to nebude lehké. Všechny týmy se budou rvát o místo na výsluní a my musíme být zkrátka lepší, než všichni ostatní.

Nastala v sezoně nějaká situace, na kterou jen tak nezapomenete?
V této sezoně ne, ale v minulé. Za Spartu Brno hrál u nás René Wagner, kterého měl na starosti Lukáš Čerstvý. No a Lukášovi se podařilo v jednom okamžiku mu dvakrát po sobě nakopat zadek v souboji o míč. Vypadalo to hodně komicky. Až mi bylo persóny českého fotbalu líto.