Javůrek se prosadil i se štěstím, když po souboji s obráncem upadl, ale míč ještě stačil trefit a jeho lob skončil v brance. „Celý týden jsme na tréninku nacvičovali přesně tyto akce, kdy se máme dostat za hráče a hlavně netrefit brankáře. To se mi myslím podařilo, a i když jsem to pak úplně neviděl, tak to tam naštěstí zapadlo a platilo," oddechl si autor první trefy.

Ke třem bodům výrazně přiblížil Znojmo Jiří Klíma, který ve druhém poločase mezi nohama protihráče zamířil technickou střelou přesně k tyči. „První gól byl přesně z akce, co jsem po hráčích chtěl, chvilku trvalo, než se do toho dostali, ale věřím, že jsme ještě fotbalovější. Umíme hrát lépe," uvedl Kučera.

Hosté zahrozili až v závěru, kdy se jedním perfektním zákrokem blýskl brankář Pavel Halouska a pomohly mu i obranné skluzy Jaroslava Svozila s Tomášem Cihlářem. „Nepouštěli jsme sice Sokolov do šancí, ale byl silný na míči. Naštěstí pro nás nebyl tolik přímočarý, a tím pádem si nevytvořil šance. Nás stálo to bojování o míč strašně moc sil," doplnil znojemský kouč.

Jeho svěřenci se v dalším zápase představí v pátek 4. listopadu doma od půl šesté večer proti Frýdku-Místku.

Znojmo - Sokolov 2:0

Poločas: 1:0. Branky: 15. Javůrek, 71. Klíma. Žluté karty: 35. Šumbera – 16. Ševčík, 35. Medvěděv. Rozhodčí: Mrázek – Antoš, Procházka.

Sestava Znojma: Halouska – Mezlík, Svozil, Cihlář, Helísek, Šumbera (74. Yilmaz), Motal, Holub (85. Bartolomeu), Javůrek, Urbančok, Klíma (82. Rybička).