Byť před vzájemným utkání s nadsázkou prohlašoval, ať si Sigma slaví až při svém domácím zápase, Kučera dobře věděl, že je momentálně rozjetému olomouckému stroji složité vzdorovat. „Na začátku se dostali z hluboké krize, pak se projevila ta velká zkušenost, že dokázali zvládat i zápasy, kdy se jim herně nedařilo. Teď jsou v laufu, hrají dobře, mají strašně rychlou přechodovou fázi. Člověk na ně připravuje mužstvo, ale stejně vás ztrestají. Efektivitu ukázali i u nás. Plšek s Chorým se těžko brání, proměňují gólovky, ostatní mančafty ne," chválil svého středečního soka.

Nyní bude Kučera klub, v němž odehrál přes dvě stovky ligových utkání, bedlivě sledovat v nejvyšší soutěži. „Bylo mi líto, když spadli. Teď mám radost, že postupují. Kdo jiný by měl postoupit, když ne Sigma? Přeju jí úspěch, ať v první lize zůstane co nejdéle a neopakuje se další sestup. Chtěl bych, aby to tam válcovali a udrželi se v těch horních patrech. Je to o tom, aby vhodně doplnili kádr, neoslabili a přenesli tu formu. I když je to samozřejmě jiný level," dodal rodák z Vigantic.

Není pro něj teď, když je budoucnost Václava Jílka nejistá, ideální šance vrátit se na Hanou jako trenér? „Žádné laso to není, takové spekulace se vždycky vyrojí," smál se Kučera.

„Já jsem ve Znojmě, Vašek Jílek je s Olomouci v první lize a myslím, že tam zůstane. Vůbec není o čem debatovat," uzavřel.