Souboj fotbalistů Mutěnic a Znojma byl v minulosti hodně vyhledávaný. Obě vinařská mužstva si nedarovala nic zadarmo, ale v letošní sezoně je to trochu jinak. Znojmo bojuje o postup, Mutěnice se snaží zachránit. A právě duel těchto dvou týmů servíruje čtyřiadvacáté kolo Moravskoslezské fotbalové ligy.

Souboj dvou týmů ze zcela opačných konců tabulky. I tak by se dal charakterizovat nedělní duel. V něm budou chtít Mutěnice hrát důstojnou roli, Znojmo zase potvrdit svou gólparádu z posledního utkání, ve kterém deklasovalo béčko Sigmy 4:1.

Odehrát důstojný zápas

„Znojmo je více než favoritem. V minulosti tomu bylo jinak, ale dnes nás trápí úzký kádr a na body moc nemyslíme. Chceme to odehrát důstojně,“ přemýšlel vedoucí mutěnického družstva Vojtěch Vala.

Mutěnice se sice potácí na chvostu tabulky, ale jejich šance na záchranu není vůbec malá. Na předposlední Jihlavu B ztrácí jediný bod. Navíc v podobné situaci Znojmo letos už jednou bylo.

V prvním utkání jara zajíždělo jako obrovský favorit na půdu do té doby poslední Líšně, v Brně ale nakonec padlo.

„Nevnímáme to tak, že bychom jeli na poslední celek tabulky. Ke každému soupeři jedeme s pokorou. Navíc, i když Mutěnice trápí nedostatek hráčů, svou kvalitu mají. Budou hrát agresivně a prát se o body do poslední minuty,“ je si vědom znojemský kouč Michal Sobota.
Jeho slova potvrdily i hlasy linoucí se z kabiny vinařských Mutěnic.

„Těžko si na Znojmo nějak víc brousit zuby, ale máme povinnost, hrajeme doma. Chceme bojovat o body a uděláme pro to maximum. Každopádně se o to porveme,“ dodal Vala.

Mičkova červená

Znojmo na rozdíl od Mutěnic disponuje širokým kádrem, ale přeci jenom jedno dilema musí trenér Sobota řešit. V posledním domácím utkání viděl z ruky sudího červenou kartu stoper Mička, kterému nakonec ve čtvrtek vystavila disciplinární komise čtyřzápasový distanc.

„Nedá se nic dělat. Na jeho místo se buď posune z kraje obrany Hříbek nebo tam nastoupí Helebrant,“ prozradil znojemský kouč.

Utkání mezi posledními Mutěnicemi a prvním Znojmem startuje v neděli na Hodonínsku třicet minut po šestnácté hodině.