Utkání, ve kterém si hostující Znojmo drželo od samotného začátku druhého poločasu jednobodové vedení, skončilo nakonec pro nováčky v soutěži trochu smolnou prohrou 2:1.

Po celý zápas se hrál kvalitní fotbal pro oko diváka. Hosté místo betonování, hráli aktivně dopředu a vypracovali si první velkou šanci v 10. mitě, ale trestný kop Yonova z hranice šestnáctky skončil na tyči Tomovy branky. Ihned z protiútoku hlavičkoval Strnad po centru Bukače a gólman Hrubý vyrazil míč s pomocí břevna na roh. Znojemští nadále podnikali nebezpečné akce a hlavně centry Krhuta z pravé strany byly nebezpečné a vlašimská obrana je mnohdy odvracela s námahou. V závěru poločasu byli aktivnější domácí a třikrát byli blízko gólu, ale Kotyza po centru Strnada nezakončil z malého vápna, Bukačovu ránu z první po přihrávce Strnada vytěsnil Hrubý bravurně na roh a Strnad po centru Schustra hlavičkoval do břevna.

Ihned po přestávce přišel pro Vlašim šok. Míč po rohu domácí odvrátili na šestnáctku, kde stál Yonov a ránou k tyči otevřel skóre. Domácí branka zaskočila, přesto se pomalu otřepali a začali se tlačit za vyrovnáním. Otevřeli ale více obranu, kterou stále zaměstnával Látal a jeho bombu musel Toma vyboxovat, podruhé pálil z brejku vedle. Na druhé straně se vytáhl Hrubý proti bombě Bukače a stejně si poradil s loženkou Kotyzy. V 72. minutě se již domácí dočkali. Po rohu se dostal k míči Petrů a propálil vše, co mu stálo v cestě – 1:1. Vlašim ale chtěla zvítězit, tlačila se do koncovky, ale střelu Průchy opět zpacifikoval Hrubý. Závěr byl hektický, nejprve v 90. minutě Toma vyrazil ránu Schneidera. Následně v nastavení se po dlouhém nákopu a chybě obránce Znojma dostal míč k Nádeníčkovi, který balón uklidit k tyči Hrubého a odstartoval tak vlašimskou extázi.

„Měli jsme zápas rozhodnout již v prvním poločase, kdy jsme trefovali tyče a břevna. V závěru již to byla hektika a k výhře nám pomohlo štěstíčko, za kterým jsme šli, bojovali do konce a nakonec jsme to bez tří hráčů základní sestavy zvládli. Musím ale vyzdvihnout brankáře soupeře, který nám pochytal neuvěřitelné věci. Znojmo navíc chtělo hrát fotbal, což bylo dobře i pro diváka,“ uvedl po zápase trenér Vlašimi Roman Nádvorník.

„Zápasu by slušela remíza, protože jsme si bod za výkon zasloužili. Věděli jsme, že jedeme k favoritu soutěže, který je na prvním místě. Přesto jsme chtěli překvapit útočnou hrou, což se nám dařilo, přestože si Vlašim hlavně v prvním poločase vytvořila z rychlých protiútoků šance. Ve druhém poločase jsme dali gól, ale nakonec vedení neudrželi. Hra se musela divákům líbit, nebyla to nakopávaná, ale kombinační fotbal, bohužel jsme po chybě v nastavní dostali rozhodující gól,“ smutnil po utkání trenér Znojma Bohumil Smrček.

Branky: 72. Petrů, 90 (+ 1) Nádeníček – 47. Yonov. Rozhodčí: Jílek – Kovařík, Moláček. ŽK: Broschinský, Nádeníček – Látal, Krhut, Hříbek. Diváci: 1020.
FC Graffin Vlašim: Toma – Broschinský, J. Petrů, Krmpotič, Schuster – Vebr (53. Janda), Kotyza, Süsser, Průcha (83. Boháč) – Strnad, Bukač (64. Nádeníček). Trenér: Roman Nádvorník.
Znojmo: Hrubý – Hříbek, Yonov, Mička, Sukup – Trnovec – Krhut (85. Minarech), Lukáš, Podzemský, Zapalač (82. Schneider) – Látal (90. Šichor). Trenér: Bohumil Smrček.