Bohužel pro znojemský fotbal musí odehrát jaro v Hradci Králové. Trenérské duo Palička – Sobota tak dostalo velkou ránu před startem soutěže. „Co k tomu říct. Měsíc a půl se s námi připravoval, my ladili tým pro jaro a počítali s ním. Pár dní před prvním mistrovským zápasem jsme se dozvěděli, že jaro bude muset odehrát ještě v Hradci a my museli začít improvizovat,“ kroutil hlavou znojemský trenér Michal Sobota.

Vedení Znojma vycházelo z informace, kterou dostalo z Hradce Králové. A to, že Uchytil má pouze neamatérskou smlouvu. „Sportovní manažer Hradce nám sdělil, že Uchytil nemá profesionální smlouvu. Když jsme začali vyřizovat hostování, zjistili jsme, že má profi smlouvu v Bohemce. A to byl ten kámen úrazu. Profesionálové totiž museli tyto věci řešit do konce ledna,“ vysvětlil Sobota.

I přes tuto skutečnost se Uchytilovi dveře na stadion v Husových sadech nezavřely. „Všechny nás to zasáhlo a je nám to líto už jen kvůli samotnému hráči. Dokázal se tady bez problémů začlenit do kádru, sžít se během chvíle s týmem a ukázal nám, že je kvalitním fotbalistou. Nicméně jsme domluveni, že pokud bude mít zájem ve Znojmě působit, v květnu s námi nastoupí přípravu pro další sezonu,“ řekl sportovní ředitel znojemského klubu Ota Kohoutek.
Podle slov Jana Uchytila se určitě ve Znojmě ještě ukáže. „Chtěl bych se vrátit. Tady mě za ten měsíc zase začal fotbal pořádně bavit a dostal jsem nový impuls. Navíc ve Znojmě je perspektivní mužstvo, které má hodně před sebou. Byl by to pro mě rozhodně krok dopředu,“ prohlásil Uchytil.

Znojemští funkcionáři tak museli začít znovu hledat na fotbalovém trhu. A úspěšně. Do Znojma se jim podařilo přilákat na půlroční hostování brněnského odchovance Michala Beleje. „Má ligové zkušenosti, což může být pro nás přínosem. Je to alternativa za Uchytila a jsme rádi, že se nám na poslední chvíli podařilo najít za něj adekvátní náhradu,“ přiznal Kohoutek.

SOUVISEJÍCÍ ODKAZY:

Stránky klubu 1. SC Znojmo