Úleva. Znojmo má první výhru, Frýdek-Místek přehrálo 2:1

Znojmo /FOTOGALERIE/ – Naplnili roli favorita, ale dřelo to. Znojemští fotbalisté ve čtvrtém kole druhé ligy doma jednou přišli o vedení proti Frýdku-Místku, nakonec jej však dokázali přehrát 2:1. Po dvou remízách a jedné prohře Jihomoravané konečně slaví plný bodový zisk. „Snad se teď odrazíme k lepším výsledkům,“ oddechl si domácí kouč Jiří Balcárek.

18.8.2017 AKTUALIZOVÁNO 19.8.2017

Naplnili roli favorita, ale dřelo to. Znojemští fotbalisté (v modrém) ve čtvrtém kole druhé ligy doma jednou přišli o vedení proti Frýdku-Místku, nakonec jej však dokázali přehrát 2:1.Foto: Deník / Stehlík Lubomír

Znojemští fotbalisté vedli od 33. minuty, kdy pohotově v pokutovém území zakončil záložník Jan Javůrek. „Chtěli jsme na soupeře hned po začátku vletět a to se nám dařilo prakticky celý první poločas, kdy jsme diktovali tempo,“ pokračoval Balcárek.

Jenže zase přišlo klopýtnutí. Podobně jako před týdnem na hřišti Vítkovic, kdy Znojmo neudrželo vedení a nakonec jen remizovalo 1:1. „Bohužel opět jsme dělali věci složitě a místo pojistky bylo vyrovnáno. Tým ale ukázal svoji mentální sílu, hráči byli unavení, dokopaní, i přesto bereme důležité tři body. Musíme hráče za výkon pochválit,“ vážil si znojemský lodivod Balcárek přístupu svých svěřenců.

Vítězství se totiž nerodilo lehce. Krátce po startu druhé půle hlavičkoval po rohu bek Michal Švrček a vyrovnal. „Za stavu 1:1 přišel zlom. Byli jsme blízko třem bodům, když jsme měli tři vyložené šance, které prostě musíme proměňovat. První poločas byl z naší strany velmi špatný. Absolutně bez pohybu, tak si fotbal nepředstavuji. Po důrazném pohovoru jsme nakonec ukázali, že fotbal hrát umíme,“ povídal trenér Frýdku Peter Venglarčík.

Při šancích hostů podržel svůj tým brankář Vlastimil Veselý a dal základ pro výhru. Pět minut před koncem hlavičkou v náběhu rozhodl domácí stoper Jaroslav Svozil. Už ve středu zajíždí Znojmo do Ústí nad Labem k utkání pátého kola. Severočeši do víkendu získali čtyři body.

1. SC Znojmo - Frýdek-Místek 2:1 (1:0)

Branky: 33. Javůrek, 85. Svozil – 55. Švrček. ŽK: Urbančok, Růsek, Teplý, Lacko – Pielorz, Šumský, Biolek

Rozhodčí: Matějček – Melichar, M. Novák

Diváci: 1215

1. SC Znojmo: Veselý – Svozil, Cihlář, Helísek, Meščaninov – Machuča (84. Čereda), Lacko, Javůrek, Teplý, Urbančok (59. Růsek) – Šamánek (73. Hladík)

MFK Frýdek-Místek: Buček – Švrček, Pielorz, Spasojević, Ondráček (86. Chvěja) – Šumský, Grussmann (46. Slaninka), Biolek, Willwéber – Varadi (66. Krčula), M. Kovařík

Autor: Petr Musil, Martin Smejkal

18.8.2017 VSTUP DO DISKUSE

Jana Novotná

Jana Novotná dohrála svůj životní zápas. V pouhých 49 letech

Pobočka České spořitelny. Ilustrační foto.

Česká spořitelna v Miroslavi končí. Využívalo ji málo klientů

Pro posluchače jsme jako hodinky, vypráví ředitel Českého rozhlasu Brno Ostrý

Jižní Morava – Je Český rozhlas objektivní? Podává lidem vyvážené zpravodajství? Oceňují posluchači hojné vysílání receptů? Na podobné dotazy odpovídal v pondělí v online rozhovoru ředitel Českého rozhlasu Brno Jaromír Ostrý.

Z kostýmu Golema vždy vyléváme litry potu, dozvěděli se návštěvníci Noci divadel

Znojmo /VIDEO, REPORTÁŽ/ – Znojemské divadlo zažívá „zkoušení“ v Hodině zpěvu, jaké by si většina dětí nechala klidně líbit i ve školních lavicích. Jaroslav Uhlíř je hostem sobotní Noci divadel a svými legendárními hity z pohádek a filmů pro děti rozezpívá celé hlediště. Malí diváci bez problémů přiřazují jednotlivým písničkám text jen podle úvodní melodie. Pomáhají také se skládáním písně. „Mám melodii a potřebuji k ní doplnit pět slabik. Text začíná slovy mám rád…,“ vybízí Uhlíř nadějné textaře.