Přestože měl Únanov kvalitní tým, v 1.B třídě se neudržel. Únanovští byli v podobné situaci před třemi lety, kdy také spadli do okresní soutěže. Následující rok se hned vrátili a nyní je po dvou letech opět čeká okresní přebor.

„Sestoupili jsme kvůli přístupu některých hráčů. Zklamali hlavně ti místní. Naopak hráči jako Prágr z Tasovic nebo Stuchlík ze Znojma měli větší srdíčko než únanovští kluci. Je to škoda, protože tým byl kvalitní," posteskl si vedoucí mužstva Únanova František Stehlík.

Ruce do klína ale neskládají a chtějí se co nejrychleji vrátit. „Pracujeme na obměně kádru, už máme rozjednáno šest hráčů. Příští rok se chceme dostat zpět do krajské soutěže," řekl Stehlík.

Nejlépe ze všech celků ze Znojemska dopadli v 1.B třídě skupiny B fotbalisté Horních Kounic. V tabulce se umístili na páté příčce. „S umístěním může panovat spokojenost, ale je to zkalené celým jarem, protože jsme se nedostali do kompletní sestavy. Za dva roky v 1.B třídě jsme nabyli nějaké zkušenosti, ale je na tom potřeba pracovat dál. Pokud tomu tak nebude, tak budou obrovské problémy v další sezoně. Krajská soutěž je kvalitní a přesvědčil se o tom Únanov, který měl kvalitní mužstvo a přece spadl," poznamenal hrající trenér Libor Palička.

Deváté místo a 33 bodů patří Šatovu. Ten posledním zápasem právě s Horními Kounicemi vítězně oslavil 90 let od založení fotbalu v Šatově. „Pěkně jsme to oslavili, vyhrálo áčko i béčko, které postoupilo v okrese do třetí třídy. Chtěli jsme uhrát více bodů, ale v zimě nám odešly tři opory, tak to umístění docela ujde," sdělil šatovský trenér Rostislav Halkoci.

Ten u týmu končí. „Už trénovat nebudu. Zahraju si za béčko. Za áčko už snad v padesáti letech nebudu muset nastoupit," smál se kouč.

Pohoda panuje v Blížkovicích. Mužstvo ve své historicky první sezoně v krajské soutěži nezklamalo a rozhodně nehrálo druhé housle. Dokázalo kupříkladu potrápit první Slatinu, která si z Blížkovic odvezla pouhý bod, a to za něj ještě mohla být ráda. „Jsme spokojeni. Když už jsme získali jistotu záchrany, tak jsme začali dávat příležitost dorostencům, aby se oťukali. Říká se, že druhý rok bývá těžší, tak uvidíme. V žádném případě neplánujeme nákupy hráčů, naopak možná ještě o jednoho či dva přijdeme.Velčický a mladý Šrámek jsou hráči výkonnostně úplně někde jinde," přiblížil předseda blížkovického oddílu Miroslav Fouček.

Blížkovičtí jdou cestou vlastních odchovanců a chtějí v tom pokračovat i za cenu, že by třeba sestoupili. „Chceme pořád sázet na své lidi. Pokud se nám podaří udržet soutěž v příští sezoně, tak nám pak končí osm dorostenců. A plánujeme mužstvo radikálně omladit. Nechceme za každou cenu soutěž udržet, chceme, aby hráli naši hráči," uzavřel Fouček.

V 1.B třídě skupině B tak zůstala tři mužstva, a to Horní Kounice, Šatov a Blížkovice. Od nové sezony k nim přibudou Jezeřany, které vyhrály okresní přebor.