Čím to, že jste se dokázali tak rychle oklepat po porážce 0:4 v Ústí nad Labem a vyhrát nad až dosud neporaženou Opavou?
Jdeme spíš od zápasu k zápasu. Když se nám jeden nepodaří, musíme hodit výkon za hlavu. Liga je nesmírně vyrovnaná, takže je potřeba se z toho oklepat a další utkání vyhrát, což se nám povedlo. Proti Opavě jsme se zlepšili v osobních soubojích a dostávali se k odraženým míčům, což byl základ úspěchu.

Zaměřovali jste se hodně i na výškovou převahu soupeře?
Určitě, dokonce tomu i trenér přizpůsobil sestavu. Opava má vysoké hráče, což bylo potřeba eliminovat a nám se to podařilo. Změnili jsme i obranu standardních situací, bránili jsme je úplně jinak než v předchozích duelech.

Po brance na 1:0 jste se trochu zatáhli a Opava útočila. Byl záměr hrát spíš na brejky?
Samozřejmě, soupeř také změnil herní styl a rozestavení, čímž nás zatlačil.

Vyplynul váš gól na 2:0 právě z toho, že Opava hru víc otevřela?
Zatáhli jsme se s tím, že budeme hrát na rychlé protiútoky. Pak jsme vyhráli souboj, balon dostal Hlaďas a šli dva na dva. Situaci výborně vyřešil, obhodil si obránce, přesprintoval jej a poté mě krásně našel na zadní tyči. Já už to měl jednoduché a jen se soustředil, abych trefil branku.

Dvě minuty před koncem střetnutí ještě soupeř snížil. Báli jste se potom hodně o výsledek?
Když dostanete v 88. minutě gól, tak vám v hlavě bleskne, co kdybychom obdrželi branku na 2:2. Naštěstí jsme si to pohlídali.

Namotivovalo vás hodně, že trenér Jiří Balcárek vylepil kabinu rozhovorem s opavským záložníkem Petrem Zapalačem, který prohlásil, že si jedou do Znojma pro tři body?
Nevím, jak kluci, ale já se to snažil nevnímat, spíš jsem se nedíval. Možná to ostatní brali trochu jinak, ale je pravda, že mě to trochu pobavilo. Z ničeho nic přijdete do šatny a najednou jsou všechny zdi polepené rozhovorem, což je úsměvné. Vypadá to však, že nám trenérův nápad pomohl. (smích)

Dívá se vám už na tabulku, v níž jste poskočili ze třináctého na deváté místo, o něco líp?
Ano, začátek soutěže je nesmírně vyrovnaný a každý bod hraje velkou roli. Vyhráli jsme, posunuli jsme se blíž ke středu a chceme šplhat výš.

Nyní vás čeká reprezentační přestávka. Jste za ni rádi?
Reprezentační pauzu máme vyplněnou přátelským utkáním s Jihlavou, takže ze zápasového rytmu nevypadneme, což je pro nás dobře. Myslím si, že nám nijak neuškodí, dáme hlavy dohromady a pojedeme dál.

Ve středu se navíc uskuteční los třetího kola Mol Cupu, kde jsou už nasazené i prvoligové celky. Přejete si někoho konkrétního?
Momentálně asi Spartu, abychom ji dostali doma a porazili ji. V jejich fázi se momentálně jedná o hratelného soupeře, než kdyby byl v nějakém laufu a všechny porážel. Nevadila by mi ani Plzeň, ale raději Spartu. (smích)

PATRIK EL-TALABÁNI