Prohrané utkání s Třincem před reprezentační přestávkou vynechal Šamánek kvůli problému s úponem. „Nebylo to nic hrozného, ale do zápasu mě zranění nepustilo a nechtěl jsem riskovat, aby se nezhoršilo. Vždycky říkám, že před reprezentační pauzou je dobré, když tým vyhraje, ať je klid na práci a člověk může mít čistou hlavu. Takže si myslím, že prohra v Třinci nebyla úplně příjemná,“ hlásí osmadvacetiletý forvard.

Ten tak strávil reprezentační pauzu léčením. „Volno jsme měli jen o víkendu, ale mě se úplně netýkalo, připravoval jsem se individuálně. Od pondělí trénuji s mančaftem, nic už mě nelimituje,“ líčí Šamánek.

Do Znojma, které se po prohře v Třinci nachází na šestém místě v tabulce, přijedou aktuálně druhé České Budějovice s propracovanou defenzivou. V deseti odehraných kolech obdržely pouze šest branek, nejméně ve druhé lize. „Navíc si vylepšily i střeleckou pohodu, když v minulém utkání porazily Vítkovice 6:0,“ povídá na klubovém webu znojemský trenér Jiří Balcárek.

Nedělní soupeř Znojma je navíc nejlepší i ve statistice venkovních utkání. Na hřištích ostatních týmů z pěti duelů třikrát vyhrál, jednou remizoval a jednou odešel poražen. „I tato statistika ukazuje sílu soupeře, stojí proti nám kvalitní tým. Doma chceme zvítězit a neztratit kontakt se špičkou tabulky,“ burcuje Balcárek.

Jihočeši tak jedou na jih Moravy jako favorit. „Vynasnažíme se prezentovat dobrou hrou a jedeme pro body. Abychom si však nějaké odvezli, tak musíme předvést kvalitní výkon,“ nabádá českobudějovický kouč David Hořejš.

Shodná bilance

Sezona 2015/2016
13. kolo: Znojmo – České Budějovice 3:1
27. kolo: České Budějovice – Znojmo 2:2

Sezona 2016/2017
4. kolo: České Budějovice – Znojmo 1:0
18. kolo: Znojmo – České Budějovice 1:1