Jihomoravané odvrací definitivní konec nadějí v sobotu od pěti hodin odpoledne na hřišti Opavy. „Jak se říká naděje umírá poslední, ale myslím si, že Karviná nezaváhá a potvrdí výbornou jarní formu," povídá sklesle dvaadvacetiletý hráč olomoucké Sigmy, který ve Znojmě hostuje.

V úterním utkání jste doma podlehli Vlašimi 0:4. Projevila se nervozita s blížícím se závěrem soutěže?

Nechci říkat úplně, že za to může nervozita. Věděli jsme o co hrajeme. Na hřišti Táborska se nám utkání abnormálně nepovedlo (1:2 – pozn. red.), v Českých Budějovicích jsme hráli dobrý fotbal (2:2 – pozn. red.), ale doma s Vlašimí to byl jednoznačný propadák.

V čem jste nejvíc zaostávali?

Vlašim měla lepší střed hřiště. Její hráči byli všude o krok dřív a zdálo se mi, že byli živější. Neposbírali jsme odražené míče a přišly jednoduché ztráty. Soupeř chodil do brejků a téměř ze všech šancí, dal gól.

Věříte ještě, že Karviná ztratí body?

Je to méně pravděpodobné, ale jak se říká – naděje umírá jako poslední. Když Karviná zaváhá, tak to bude jedině v náš prospěch. Ale teď se soustředíme na poslední dva zápasy sezony. Chceme je zvládnout, abychom neměli pokažený 
i zbytek sezony.

Kontroloval jste rozlosování posledních dvou kol, zda Karviná může klopýtnout?

Jak jsme viděli s Vlašimí, dá se ztratit s každým. Soutěž je hodně vyrovnaná. Karviná má Pardubice i Varnsdorf, což jsou nepříjemní soupeři, ale my to také nemáme lehké a hrajeme s Opavou a Vyšehradem. Máme zhruba stejné karty. Myslím si, že Karviná nezaváhá a potvrdí výbornou jarní formu.

V Karviné nastupuje i obránce Pavel Dreksa, kterého znáte jak z Olomouce, tak ze Znojma. Už jste se bavili o tom, že má teď navrch v souboji o postup?

Jsme v kontaktu. Pavlovi přeju jen to nejlepší, protože je to super kluk. Takové to zdravé kamarádské špičkování tam určitě je, ale každý se soustředíme na sebe. Zajíci se počítají až po honu.

Je na tréninku cítit hořkost ze závěru sezony?

Každý z nás chtěl postoupit. Nevyšlo to, i když jsme udělali padesát bodů. Ještě můžeme získat 56 bodů. Jestli se nemýlím, tak s tolika body se v historii vždycky postupovalo. Je to smutný fakt, ale třeba to vyjde příští rok.

Berete závěr sezony také jako boj o trvalé místo ve Znojmě?

Snažím se hrát na maximum, ať už budu ve Znojmě, v Sigmě nebo i někde jinde. Hlavně potřebuju nastupovat. Chci dva poslední zápasy a co bude po sezoně se uvidí.

Proti Vlašimi jste hrál s oholenou hlavou. Šlo o sázku?

Ne, jen začíná být teplo a potřebuju si tu svou šišku také opálit. Broňa Stáňa viděl, že mám oholenou hlavu a udělal to stejné. Aspoň se teď nemusíme gelovat. (směje se)