„Mám radost a hlavně z toho, že jsme vyhráli. To, že mi to tam padlo, je jedině plus. Navíc tři góly, to jsem snad dal někdy naposledy v mladším dorostu,“ směje se po zápase.

Mladý útočník nejprve v první půli ve třicáté minutě vyrovnával. Stál před bránou, když se k němu dostal dlouhý hod z autu. Vašíček se nemýlil a přesně zamířil.

Další trefa následovala v pětasedmdesáté minutě, když mu ze standardní situace nahrála staronová tvář ve znojemském drese, Tomáš Cihlář, přesně na hlavu. Skóre bylo 3:1.

Hattricku dosáhl o pět minut později. Na štítu útoku zužitkoval přihrávku Matúše Lacka, když kličkou obelstil zlínského gólmana.Pečeti tak na 4:1.

„Soupeř nebyl slabý. My jsme proměnili šance. Prohrávali jsme po špatné standardce 0:1. To se nám nesmí stávat. Naštěstí jsme to pak otočili,“ povzdechne si s úlevou kanonýr.

Ve Znojmě je Vašíček na hostování z Olomouce a předváděl skvělé výkony už v podzimní části. Nakonec ho jeho mateřský klub nechal ve Znojmě i na jaře.

„Je to pro mě určitě lepší, když můžu hrát. A když přijdou góly, tak to bude jedině super,“ zmiňuje.

Na hřišti je nepřehlédnutelný nejen kvůli svým sto sedmaosmdesáti centimetrům a střeleckými schopnosti, ale do prvního zápasu nastoupil i značně zarostlý ve tváři. „Nemám rád, když jsem úplně oholený. Teď to mám delší a vypadám aspoň jako starší chlap,“ prozrazuje útočník, který desátého února oslavil dvaadvacáté narozeniny.

Vašíček je nejlepším střelcem týmů. Na podzim nasázel soupeřům sedm branek a teď k nim přidal další tři.