„S výhrou jsem rozhodně spokojen. Viděl jsem Pardubice hrát proti Karviné a také proti Bohemians. V Karviné soupeře dost dlouho trápili, jen prostě dostali  smolný gól. A Bohemians porazili naprosto zaslouženě. Rozhodně jsem se tohoto utkání obával, ale vyhráli jsme. I když se soupeři podařilo vsítit dvě branky ve druhém poločase," uvedl Leoš Kalvoda, hlavní trenér fotbalistů  1 SC. Znojmo.

S výkonem svých svěřenců naopak nebyl spokojený trenér Pardubic Jaroslav Michal. „Prohráli jsme naprosto zaslouženě. Náš výkon vůbec nevyhovoval druholigovým parametrům. Příčinou byl jak výkon celého týmu, tak individuální práce některých hráčů, na které se náš tým spoléhá. Selhali hlavně stopeři, kteří neuhlídali Vašíčka, ačkoliv jsem je na něj jasně upozorňoval. Hráli jsme špatně už od začátku a do konce jsme to nespravili," nadával Michal.

O všechny tři góly Znojma se tedy postaral již zmíněný Václav Vašíček, který nebyl obranou Pardubic k zastavení.

„Hráli jsme dobře. Padly nám tam sice dva zbytečné góly, ale i přes zdramatizování v závěru jsme utkání zvládli dobře. Teď se od této výhry musíme odrazit, jít dál. Moje góly ale nebyly jen a pouze moje. Kluci mi je skvěle nachystali a já jen řešil situace s chladnou hlavou. Navíc za to dám něco do kasy, takže spoluhráči budou mít jistě radost," usmíval se  Vašíček.

Radost měl i trenér Znojma, úplně optimisticky ale vše neviděl. „Výhra byla dobrá. Dali jsme tři góly, co víc si přát. Ale i přesto jsem viděl v naší hře drobné nedostatky, které ještě musíme napravit, pokud chceme být ještě lepší. Vyčníval především výkon Vaška Vašíčka, který se dnes své role ujal bravurně. Je to typický hroťák, má za úkol škádlit stopery a proměňovat příležitosti. To se mu dnes povedlo na jedničku. Před zápasem jsem měl obavy, Vašek se dlouho trápil a nemohl najít ten správný impuls. Doufám, že jej našel," vypočítal Kalvoda.

Drobné nedostatky ve hře domácích viděl i trenér Pardubic, jeho hráči jich ale nedokázali využít. „Vašíček naprosto splnil moje očekávání, jen jsme si s ním nedokázali poradit. Znojmo mě jinak ničím nepřekvapilo. Náš výkon prostě neodpovídal tomu, co jsem hráčům říkal. Kdybychom hráli tak jako v minulých zápasech, určitě bychom neodjeli s prázdnou. Ale to je „kdyby" a „jestliže". Na to se ve fotbale nehraje. Dnes musím férově říct, že Znojmo bylo lepší. A to po všech stránkách. Nezbývá než pogratulovat," uzavřel trenér Michal.

VOJTĚCH POJER