Stejně jako v prvním kole se gólově prosadila letní posila Šamánek. Už v osmé minutě zpracoval míč, vyhnul se ofsajdové pasti, dostal se sám před brankáře a střelou ke vzdálenější tyči nedal hostujícímu brankáři šanci. Míči do branky pomohla i tyč. „Z naší strany byla hned od úvodu vidět enormní snaha zvítězit a možná jsme tím Karvinou trochu zaskočili. Dařil se nám důraz, souhry i standardní situace, které jsme speciálně na tento zápas nacvičovali," vracel se k prvnímu poločasu Kučera.

Domácí celek poprvé vyzkoušel umělé osvětlení, které ale přineslo gól v síti Znojma, které ve druhém poločase nedokázalo udržet aktivitu z prvních 45 minut. Devět minut před koncem skóroval ránou k tyči Fiala. „Bohužel jsme začali bránit, i když jsem na to hráče upozorňoval, a po ofenzivní stránce jsme zbytečně ztráceli míče a nechali tak soupeře vyrovnat," mrzelo Kučeru.

Znojmo se po remíze zlepšilo v tabulce Fotbalové národní ligy na čtyři body. „Pro mě osobně i pro tým je to skvělý start do soutěže. Karviná ukázala především ve druhém poločase velkou kvalitu. Tento bod tak svoji váhu určitě má, protože z naší strany byl druhý poločas špatný a remíza
je zasloužená," poznamenal střelec znojemské branky Šamánek.

Karviná vzhledem k volnému losu v prvním kole získala první bod. „Od druhého poločasu jsme byli lepší tým. Myslím, že naše vyrovnání bylo zasloužené," uvedl kouč Karviné Jozef Weber.

Znojmo - Karviná 1:1

Poločas: 1:0. Branky: 8. Šamánek – 81. Fiala. Rozhodčí: Machálek – Antoníček, Melichar. Žluté karty: Šumbera, Nepožitek, Žondra – Vaněk, Zelený, Sedlák. Diváci: 1631.

Znojmo: Doleček – Odehnal, Mezlík (76. Pokorný), Cihlář, Helísek – Šumbera, Nepožitek, Njire, Okleštěk (64. Ledecký) – Žondra, Šamánek (82. Lapeš). Trenér: Uličný.

Karviná: Pindroch – Růžička, Dreksa, Eismann, Zelený (32. Puchel) – Jovanovič, Vaněk, Sedlák, Budínský (60. Fiala), Siv-rič (46. Juřena) – Urgela. Trenér: Weber.