Veselý si připsal několik důležitých zákroků, které také přispěly k bodovému zisku. „Co bylo v mých silách jsem chytl, nebo vyrazil. Jsem spokojený," hlásí brněnský odchovanec. Výsledek je podle něho zasloužený. „Měli jsme utkání ve Vlašimi dobře rozjeté, jen se nám ho nepodařilo dotáhnout k výhře. I s bodem z venku ale jsme spokojení," hlásí Veselý.

V sobotu jste vstřelili první branku, pak ale domácí vyrovnali. Změnil se obraz hry?

Ještě v prvním poločase jsme měli další možnosti. Mohli jsme přidat další branku. Bohužel se to nepovedlo a některé akce jsme nedovedli ke gólu. O přestávce jsme si říkali, že na nás Vlašim určitě vletí. Dostala nás mírně pod tlak, ale dalo se to zvládnout. Po vyrovnávací brance ještě měla nějaké šance a nakonec ještě mohla vyhrát po gólové šanci v 83. minutě. Bod z toho nakonec vyšel zaslouženě.

Hradec Králové i Sokolov remizovali. Berete tak remízu z venkovního duelu jako solidní?

Určitě jsme chtěli vyhrát. Měli jsme duel dobře rozjetý, jen se nám ho nepodařilo dotáhnout k vítězství. I s bodem z venku ale jsme spokojení.

V utkání jste měl několik složitých zákroků. Máte pocit, že jste týmu hodně pomohl?

Hlavně jsem rád aspoň za bod. Co bylo v mých silách, jsem chytl, nebo vyrazil. Jsem spokojený.

V posledních zápasech dostáváte přednost v brance. Jste spokojený s vlastními výkony?

Hlavně můžu pravidelně chytat. Jirka (brankář Jiří Doleček – pozn. red.) se v úvodu sezony zranil a pak jsem ho do branky nepustil. Vždy když mě dá trenér důvěru, tak se snažím pro tým odvést co nejlepší práci.

Trenér Radim Kučera má k dispozici tedy ještě Dolečka. Jak vy dva berete souboj o post jedničky?

Je to v pohodě. Spíš si pomůžeme navzájem, máme kamarádský vztah.

Nyní máte náskok pěti bodů na čele tabulky před Karvinou. Jak se díváte směrem k závěru podzimu?

Chceme udělat co nejlepší výsledky jak doma s Opavou, tak v předehrávce jara právě na hřišti Karviné. Snad to zvládneme vítězně.

Ve Znojmě jste na hostování z brněnské Zbrojovky. Sledujete teď její povedené výkony?

Páté místo v tabulce si zaslouží. Má celkem mladý tým, ale daří se jí. Fanoušci v Brně jsou taky spokojenější a kluci to podporují výsledky.

Zbrojovka po domácí výhře 1:0 nad mistrovskou Plzní porazila v neděli také 3:1 Liberec. Co říkáte na její poslední povedený výkon?

Na utkání jsem se byl podívat. Když mám volno, tak na domácí zápasy chodím, nebo sleduji alespoň výsledky. V utkání s Libercem kluci bojovali a hráli to, co po nich trenér chce. Zbrojovka předvedla v utkání víc agresivity, proto si podle mě zasloužila zvítězit. Po stránce bojovnosti měli kluci určitě nad Libercem navrch.